Dobra informacja. Bedzie remont dwóch nowych ulic w Zamościu (ZDJĘCIA)

2
6121

Sienkiewicza i Promienna do remontu

4 sierpnia przed Domem Studenckim przy ul. Sienkiewicza, odbyła się konferencja prasowa, związana z planowanym remontem tej ulicy oraz przyległej do niej ulicy Promiennej. Symboliczne czeki na ręce prezydenta Andrzeja Wnuka i dyrektora Zarządu Dróg Grodzkich Marcina Nowaka, przekazał poseł Tomasz Zieliński.

Całkowity koszt tej inwestycji to 1,6 miliona złotych, a wkład własny Miasta Zamość to 300 tysięcy złotych.

Prezydent Andrzej Wnuk zapowiedział, że obie ulice mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku. Miastu zależy na tym, ponieważ ruch w tejże okolicy jest dość intensywny. Remont przyczyni się do zwiększenia przepustowości ulic Sienkiewicza i Promiennej.

Prezydent podziękował posłowi Tomaszowi Zielińskiemu, za to, że jego staraniem, poziom dofinansowania z programu „Nowy Ład – Remonty Dróg”, został podwyższony do 80% z wcześniejszych standardowych 60% dla wszystkich samorządów. Jak wyjaśnił, jest to dla miasta szczególnie ważne, ponieważ ze względu na zrównoważony budżet i brak nadwyżki operacyjnej, znalezienie środków na wyższy wkład własny byłoby trudne. Prezydent zdradził plany co do kolejnych inwestycji. Ratusz będzie w niedługim czasie występował o środki na modernizację jednej z ostatnich dróg klinkierowych w mieście – ulicy Podwale, wraz z kanalizacją burzową, budowę przedszkola na Karolówce oraz budowę ulicy Lwowskiej.

Marcin Nowak z Zarządu Dróg Grodzkich wyjaśnił, że remont ulicy Sienkiewicza będzie realizowany na trzech odcinkach: od ul. Partyzantów do „małego” ronda, od tegoż ronda do mostu i od mostu do ulicy Altanowej. Na całym odcinku ok. 660 metrów, ulica Sienkiewicza zyska nową nawierzchnię i krawężniki, a chodniki, zamiast starej kostki betonowej, zorana wyłożone kostką brukową.

Około 370 metrów ulicy Promiennej, który wymaga remontu, to odcinek od Sienkiewicza do ul. Wiśniowej. Zakres prac będzie podobny jak przy remoncie ul. Sienkiewicza.

Na czas remontu, ulice nie będą zamykane, ale kierowcy powinni się przygotować na czasowe utrudnienia w ruchu, spowodowane ruchem wahadłowym oraz zwężeniem jezdni.

Miasto ubiegało się o środki na remont ulicy Sowińskiego na Osiedlu Powiatowa, ale wniosek ten jest obecnie na liście rezerwowej.

Poprzedni artykułZamość: podpalił Audi warte 220 000 zł
Następny artykułPożar budynku po uderzeniu piorunem. Publikujemy zdjęcia
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Super

Marta

A kiedy będzie remont ulicy Wierzbowej??? O tej ulicy już chyba wszyscy w ratuszu zapomnieli a od kiedy jest na niej Biedronka stała się ulica przelotowa ze starą okrągłą kostką. Masakra!!!