Stoki narciarskie w Polsce

0
186

Na rozpoczęcie sezonu narciarskiego czeka wielu miłośników białego szaleństwa. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną, wiele najbardziej popularnych kurortów narciarskich może działać z ograniczeniami, dlatego z pewnością wielu narciarzy uda się na białe szaleństwo w kraju. Warto więc zapoznać się z informacjami na temat najbardziej popularnych stoków narciarskich w Polsce.

Wisła

Najlepsze stoki narciarskie 2021 – 2022 w Polsce (https://www.polisanarciarska.pl/) gwarantują narciarzom idealne i bezpieczne warunki do szusowania. Dobrym rozwiązaniem jest Wisła. Dysponuje ona siecią rozproszonych, małych ośrodków narciarskich. W pierwszym znajduje się sześć naśnieżonych i bardzo różnorodnych tras, których łączna długość wynosi 6 km.

W stacji Nowa Osada znajduje się także sześć ośnieżonych tras, których łączna długość wynosi 3,7 km. Na stok można dotrzeć przy pomocy kolei linowej. 

Warto zaznaczyć, że w Wiśle dostępne są bardzo różne trasy, od łatwych – idealnych dla osób początkujących do bardzo trudnych i wymagających. Sezon zimowy trwa tam stosunkowo długo, a warunki na poszczególnych trasach są zależne głownie od położenia terenu.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to zdaniem wielu narciarzy jedyna góra w Polsce, na której warunki przypominają te występujące w Aplach. Z uwagi na dużą wysokość, sezon narciarski czasem trwa nawet do maja.

Z Kasprowego Wierchu można zjechać dwoma trasami, obie rozpoczynają się na wysokości ponad 2 tysięcy m n.p.m. Trasy są przedłużone nartostradami, które umożliwiają zjazd do Kuźnic. warto jednak zaznaczyć, że obie trasy są przeznaczone dla bardziej doświadczonych narciarzy.

M.in. z uwagi na położenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie jest możliwe dośnieżanie tras.

Szklarska Poręba

Na stronie https://www.polisanarciarska.pl/poradniki dostępne jest wiele wartościowych informacji dla narciarzy, które z pewnością przydadzą się podczas szusowania w Szklarskiej Porębie. Jest to jeden z największych ośrodków w Karkonoszach. Jest to prawdziwy raj dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Jedna z dostępnych tras to legendarna „Ściana” – czyli najbardziej stroma trasa w Polsce. Nachylenie wynosi tam około 50%. Narciarze mogą korzystać tam z 8 wyciągów.

Szczyrk

Kolejnym bardzo popularnym miejscem jest Szczyrk. Dostępne są tam bardzo nowoczesne infrastruktury narciarskie. W skład kompleksu wchodzą wyciągi krzesełkowe oraz orczykowe, a także gondola na Halę Skrzyczeńską.

Trasy narciarskie są przygotowane za pomocą ratraków, a jeśli jest to konieczne, wykorzystuje się sztuczne naśnieżanie. Dostępne są także trasy nocne, które dobrze doświetlono.

W Polsce dostępne jest wiele interesujących i dobrze przygotowanych tras narciarskich, które z pewnością sprostają oczekiwaniom zarówno bardziej zaawansowanych narciarzy jak i początkujących. Dzięki temu, mimo ograniczeń covidowych każdy miłośnik białego szaleństwa może rozwijać swoje umiejętności i szaleć całymi dniami. Warto zapoznać się z dostępną ofertą.

Poprzedni artykułPrzed nami Koncert Noworoczny “Zamojszczyzny”
Następny artykułFunkcjonariusze Zakładu Karnego prowadzą zajęcia w szkołach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments