Obchody Święta Policji w Zamościu czyli czas awansów i wyróżnień

0
431

W Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. To szczególne wydarzenie dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jest to, bowiem czas awansów i wyróżnień oraz życzeń i podziękowań. Uroczystości przewodniczył inspektor Wiesław Pawluk – Komendant Miejski Policji w Zamościu.

W dniu 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. W tym roku obchodzimy 102. rocznicę powstania polskiej Policji. Swoje święto zamojscy policjanci i pracownicy komendy uczcili wczoraj. W uroczystej zbiórce udział wzięła kadra kierownicza, pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych Policji i pracowników Policji zamojskiej jednostki. Szczególnymi bohaterami zbiórki byli funkcjonariusze naszej jednostki, którzy otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Gospodarzem uroczystości był inspektor Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Pan Komendant w asyście I Zastępcy podinspektora Tomasza Halinowskiego. W tym roku w zamojskiej jednostce awansowanych zostało 79 policjantów.  W korpusie oficerów młodszych mianowano 4 policjantów, w korpusie aspiranckim – 43, w korpusie podoficerów – 28 i 4 w korpusie szeregowych Policji. Warto podkreślić, że 4 funkcjonariuszy wyróżnionych zostało awansem przedterminowym.

Szef zamojskiego garnizonu inspektor Wiesław Pawluk odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego. W okolicznościowym przemówieniu inspektor Wiesław Pawluk pogratulował również awansowanym i życzył im dalszych sukcesów. Słowa podziękowania skierował także do wszystkich policjantów i pracowników zamojskiej komendy. Podziękował za trud, poświęcenie i odwagę oraz za codzienne rzetelne wypełnianie obowiązków na rzecz naszej lokalnej społeczności. Podkreślił także rolę rodzin policjantów, które są nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy. Życzył satysfakcji z pracy i służby, społecznego szacunku i uznania za wysiłek, który wkładają w budowanie lokalnego bezpieczeństwa.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

361 188523 Obchody Święta Policji w Zamościu czyli czas awansów i wyróżnień 361 188522 Obchody Święta Policji w Zamościu czyli czas awansów i wyróżnień 361 188520 Obchody Święta Policji w Zamościu czyli czas awansów i wyróżnień

Poprzedni artykuł22. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu – zaproszenie
Następny artykułTour de Pologne i koncert zespołu KONOPIANS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments