Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę.

0
205

12-latka przechodząc przez przejście została potrącona przez kierującą Toyotą. Dziewczynka trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynikam, że 12-latka weszła na przejście na czerwonym świetle. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność.

W piątek ok. godziny 16:30 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu osoby pieszej na przejściu. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Al. Jana Pawła II.  Jak wstępnie ustalili pracujący tam policjanci kierująca pojazdem m. Toyota poruszała się od Zamościa w kierunku miejscowości  Kalinowice. Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę. Prawdopodobnie kierująca miała wówczas zielone światło, a dziewczynka wraz z rówieśniczką weszły na przejście przy włączonym czerwonym świetle. 12-latkę z Zamościa załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że siedząca za kierownica toyoty 31-latka z gm. Łabunie była trzeźwa.

Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, przed przejściem dla pieszych zawsze należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do sygnalizacji świetlnej. Dotyczy to zarówno kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu. Chwila nieuwagi, pośpiech lub też rozkojarzenie może mieć tragiczne skutki dla zdrowia pieszego.

 

D.K-B.

Źródło: Zamojska Policja

img 0503 Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę. img 0500 Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę. 68 170936 Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę.

Poprzedni artykułTo oni uratowali życie 8-miesięcznemu dziecku. Brawo Panowie!
Następny artykułAndrzej Duda prezydentem RP na drugą kadencję. PKW podała wyniki z prawie wszystkich komisji wyborczych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments