Hrubieszów będzie świętował, czyli Rubienalia 2019. [PROGRAM]

3
1351

Jak co roku we wrześniu Hrubieszów obchodzić będzie rocznicę uzyskania praw miejskich, które 619 lat nadał mu Król Władysław II Jagiełło. Z tej okazji w dniach 14 -15 września na Deptaku Miejskim odbędą się tradycyjne Rubienalia. Zaplanowano wiele atrakcji.

W sobotnim (14.09) programie wydarzenia znalazł się blok warsztatów pn. Rubieszowe Zajazdy Rzemieślnicze, w ramach którego zaplanowano: wyplatanie biżuterii, szycie strojów i tworzenie naczyń z epoki. Ponadto będzie można rozsmakować się się w pierogach tysiąca smaków, a najmłodsi uczestnicy będą mogli spędzić beztrosko czas w zajeździe ”U malarza” (kącik animacji plastycznych). W tym dniu odbędą się też m.in. Mieszczańskie potyczki o berło Króla Władysława Jagiełły (konkurencje z przymrużeniem oka, prezentacja talentów czyli potyczki artystyczne, turniej wiedzy o grodzie Rubiesz).

Niedzielne (15.09) uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 od odczytania Aktu Nadania Praw Miejskich, następnie władze przekażą młodzieży klucze do miasta i odtańczony zostanie taniec narodowy z udziałem mieszkańców miasta w asyście tancerzy ZPiTZH. W dalszej części wydarzenia zaplanowano: prezentacje artystyczne zespołów z gmin powiatu hrubieszowskiego, konkurs kulinarny „Potrawy z fasoli” oraz wręczanie statuetek „Hrubcio” za działania społeczne. O godz. 18. 00 rozpoczną się koncerty gwiazd imprezy. Wystąpią zespoły: Energy Girls oraz Gośka.

W ramach “Rubienalii” w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-18.00 będzie można zwiedzać “Zinówkę, czyli dom prof. Wiktora Zina. Ponadto przez całe dwa dni odbywać się będzie festiwal Smaków Świata „Food Track” – wyjątkowe wydarzenie kulinarne, w którym udział wezmą food trucki z całej Polski.

Organizatorami “Rubienalii” są: Miasto Hrubieszów, Hrubieszowski Dom Kultury, Powiat Hrubieszowski.

Szczegółowy program na plakacie.

Poprzedni artykułFałszywy policjant próbował oszukać 75-letnią zamościankę
Następny artykułBezpłatne ECHO SERCA – rejestracja trwa
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy

to pomnik tego co prowadzi 1 z 10?

Misia
Reply to  ciekawy

Nie to profesor Zin

mm

to Profesor Wiktor Zin z Piórkiem ( w d…e) i ( wiaderkiem) Węgla :))))