Zamość: Prezydent i radni złożyli ślubowanie

0
1078

Rozpoczął się nowy rozdział w historii Zamościa. W środę, 21 listopada w sali Consulatus w zamojskim Ratuszu po raz pierwszy spotkali się nowo wybrani radni. Podczas sesji inauguracyjnej odbyło się też zaprzysiężenie Andrzeja Wnuka na Prezydenta Zamościa.  

Sesję poprowadziła radna Maria Stręciwilk – Gościcka. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i odebrali z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Zamościu Dariusza Danilewicza zaświadczenia o wyborze. Wybrali także prezydium. Decyzją radnych Przewodniczącym Rady został radny klubu PiS – Piotr Błażewicz. – Chciałbym bardzo podziękować radnym, którzy wybrali mnie na tą jakże zaszczytną funkcję, dołożę wszelkich starań aby jej sprostać, nie będzie to łatwe zadanie, trzeba będzie dogonić niedościgniony dotąd wzór – Jana Wojciecha Matwiejczuka. Wszystkich radnych i mieszkańców bez względu na ugrupowania polityczne i poglądy zapraszam do współpracy. Spróbujmy zacząć 5 lat pracy dla Zamościa i zamościan. Skupmy się na tym, aby w tym mieście było lepiej, a nie na jakichś wzajemnych niesnaskach – powiedział po ogłoszeniu werdyktu nowy przewodniczący.

Wiceprzewodniczącymi wybrani zostali radni reprezentujący klub radnych prezydenta Andrzeja Wnuka: Jan Wojciech Matwiejczuk i Piotr Małysz.

W kadencji 2018-2023 w Radzie Miasta Zamość zasiądzie 23 radnych: 9 radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Prawo i Sprawiedliwość (Szczepan Kitka, Jolanta Fugiel, Piotr Błażewicz, Monika Zawiślak, Marek Walewander, Adam Pawlik, Dariusz Zagdański, Andrzej Szpatuśko, Franciszek Josik), 4 radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Wnuka (Jan Wojciech, Matwiejczuk, Krzysztof Sowa, Maria Stręciwilk-Gościcka, Piotr Małysz), 4 radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Marty Pfeifer (Marek Kudela, Tadeusz Lizut, Grzegorz Podgórski, Zdzisław Wojtak), 6 radnych Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej (Rafał Zwolak, Sławomir Ćwik, Janusz Kupczyk, Ireneusz Godzisz, Wiesław Nowakowski, Agnieszka Klimczuk)

Podczas sesji inauguracyjnej ślubowanie złożył również wybrany na kolejną kadencję prezydent Zamościa – Andrzej Wnuk. Urzędujący prezydent popierany przez PiS wygrał wybory w pierwszej turze z wynikiem 51,6 proc. głosów, pokonując trzech kontrkandydatów – Martę Pfeifer, Sławomira Ćwika i Jarosława Sachajko.

– Zgodnie z wolą mieszkańców mojego miasta, dziś ponownie zostałem prezydentem. To wielki zaszczyt, wielka chwila, ale też wielki obowiązek. Po 4 latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że tak samo jak wtedy tak i teraz, zwyciężyła wizja miasta otwartego, przyjaznego mieszkańcom, dbającego o nich, o ich potrzeby. Takim przez cztery lata stał się Zamość, takim też będzie w następnych pięciu latach. – mówił tuż po zaprzysiężeniu Prezydent Wnuk.

Prezydent w swoim przemówieniu wyraził nadzieję, na dobrą współpracę z nową Radą Miasta, co pozwoli na kontynuację prowadzonej do tej pory polityki.

– Dziś wszyscy, jak tu jesteśmy, musimy wziąć się do pracy po to, aby jak najwięcej zaplanowanych inwestycji, jak najwięcej zaplanowanych marzeń, zrealizować. Szanowni państwo radni, wierzę, że razem będziemy pracować dla dobra Zamościa. Dlatego dziś, po raz drugi w życiu, wyciągam do państwa, drodzy radni, rękę. Do tych z lewej i prawej strony sali, do tych siedzący pośrodku- idźmy razem, nie dzielmy się, razem zmieniajmy Zamość na lepsze, mówmy jednym głosem: „Jestem i pracuję dla Zamościa, to naprawdę brzmi dumnie” – powiedział.

Poprzedni artykuł18 nowych radiowozów dla lubelskiej policji. Część z nich posłuży zamojskim funkcjonariuszom
Następny artykułZamość: Mikołajki w kinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments