18 nowych radiowozów dla lubelskiej policji. Część z nich posłuży zamojskim funkcjonariuszom

0
943
Fot. KWP w Lublinie

Policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. 18 służbowych pojazdów z których 8 zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego. Część radiowozów już została przekazana, m.in. dla policjantów z Lubartowa, Chełma, Zamościa, Biłgoraja, Puław czy Radzynia Podlaskiego.

Wśród zakupionych i przekazanych nowych radiowozów są pojazdy marki Opel Mokka, marki Hyundai i20 oraz i30. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze,  jak i te nieoznakowane. Pozyskanie tego służącego policjantom na co dzień sprzętu było możliwe dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji oraz współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Wkrótce służbowe pojazdy rozpoczną swoją „służbę” na ulicach lubelskiego garnizonu. Część radiowozów już została przekazana, m.in. dla policjantów z Lubartowa, Chełma, Zamościa, Biłgoraja, Puław czy Radzynia Podlaskiego.

W tym roku do lubelskiego garnizonu trafiło już 47 sztuk nowych radiowozów. Wśród nich są samochody marki BMW, którymi jeżdżą policjanci ruchu drogowego. Do końca tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji jeszcze 22 nowe pojazdy, a to wszystko dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Poprzedni artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i regionie
Następny artykułZamość: Prezydent i radni złożyli ślubowanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments