Płótna Kossaka i Brandta w Arsenale

0
1162
Warszawa 12.1988. Obraz Wojciecha Kossaka pt. Autoportret z koniem na polowaniu. 1924. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. meg PAP/ReprodukcjaDok?adny dzie? wydarzenia nieustalony.

Od 10 listopada w Arsenale można obejrzeć wystawę prac malarstwa polskiego, które powstało w monachijskim kręgu artystycznym. Okazją do zorganizowania wystawy jest przypadająca w tym roku 100 rocznica śmierci Józefa Brandta.

Wystawa “Egzotyczna Europa. Kraj pochodzenia na płótnach polskich monachijczyków” to jedna z większych i ciekawszych wystaw prezentowanych w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Wystawa zorganizowana przez Muzeum Zamojskie w 100. rocznicę śmierci Józefa Brandta. Jej celem jest ukazanie odmienności tematycznej i stylistycznej malarstwa polskiego, które powstało w kręgu monachijskich środowisk artystycznych. Są to płótna takich artystów jak Józef Brandt, Jacek Malczewski, Juliusz Kossak, Józef Chełmoński, Stanisław Witkiewicz (ojciec), Włodzimierz Łoś i Antoni Kozakiewicz. Obrazy pochodzą z kolekcji największych muzeów w kraju.

Wystawa Egzotyczna Europa czynna będzie od 10 listopada 2015 r. do 31 marca 2016 r.

Poprzedni artykułWarsztaty Kulinarne
Następny artykułNowy Orlen na Sadowej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments