Romantyczna pułapka: Jak amerykańska “żołnierka” skradła serce i 14 tysięcy złotych!

0
236

Ofiarą oszustki podającą się za amerykańską żołnierkę padł 27-latek. Mężczyzna po kilkudniowej internetowej znajomości uwierzył, że kobieta wysłała mu paczkę z czekiem na kwotę 215 tysięcy dolarów, by przyjechać do Polski i zamieszkać razem z nim. Jednakże, po drodze okazało się, że należy uregulować związane z przewozem opłaty. W rezultacie, zmanipulowany przez oszustkę stracił 14 tysięcy złotych. Po kontakcie z bankiem, zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa i niezwłocznie powiadomił opolską policję.

Fałszywa amerykańska żołnierka skontaktowała się z mieszkańcem gminy Wojciechów poprzez portal społecznościowy. Szybko nawiązały długie rozmowy, podczas których kobieta wyjawiała 27-latka swoje plany oraz problemy. Twierdziła, że chce zamieszkać w Polsce razem z nim i przesłać mu paczkę dyplomatyczną zawierającą czek na kwotę 215 tysięcy dolarów. Zmanipulowany mężczyzna udostępnił jej swój adres mailowy oraz zamieszkania.

W pewnym momencie kobieta poinformowała go, że paczka została nadana, ale konieczne jest uiścić opłatę graniczną, o której wcześniej nie wspominała. Przesłany przez nią numer konta zachęcił mężczyznę do przelania na nie łącznie 14 tysięcy złotych. Po rozmowie z bankiem, gdzie planował zaciągnięcie kredytu na dalsze opłaty związane z paczką, zrozumiał, że został oszukany. Natychmiast zgłosił sprawę na Policję.

Policyjni śledczy z opolskiej komendy podjęli się wyjaśnienia sprawy. W tej sytuacji ważne jest apelowanie o ostrożność w nawiązywaniu znajomości przez internet. Ostrzegamy przed oszustami, przypominając o zasadzie ograniczonego zaufania. Jedynie czujność, ostrożność i dystans do otrzymywanych informacji mogą zapobiec kolejnym przypadkom oszustw. W wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć fałszywą postać, która w rzeczywistości nie istnieje.

Źródło: KMP Opole Lubelskie

68 226465 1 Romantyczna pułapka: Jak amerykańska

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek (zdjęcia)
Następny artykułGala Finałowa z porywającym występem Voice Band & Ewelina Flinta wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments