Gala Finałowa z porywającym występem Voice Band & Ewelina Flinta wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego.

0
251

Zamość ekranem historii

„Mulier Fortis. Kobieta mężna” został uznany za najlepszy film 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego “Spotkania z historią”, który odbywał się w dniach 17 – 19 sierpnia. Reżyser filmu, Adam Kraśnicki, odebrał w sobotę, 19 sierpnia 2023 na Rynku Wielkim statuetkę „Zamość Perła Renesansu”.

Festiwal zakończyła Gala Finałowa z porywającym występem Voice Band & Ewelina Flinta wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego. W upalny sobotni wieczór na Rynku zgromadziły się prawdziwe tłumy mieszkańców i turystów. Galę prowadziła, tradycyjnie, Anna Popek.

Nagrodę specjalną jury otrzymał dokument Aliny Czerniakowskiej zatytułowany „Pamięć”. Nagroda za najlepsze zdjęcia powędrowała w ręce Oleksandra Pozdnyakova za zdjęcia do filmu „Sad dziadka”, reż. Karol Starnawski. Statuetkę za najlepszy montaż odebrał Rafał Bryll za film „Pokojówka”, reż. R. Bryll.

Jury wyróżniło film „Gniazdo sierot” w reżyserii Małgorzaty Orłowskiej oraz przyznało pozaregulaminową nagrodę jury dla filmu „Na zawsze Melomanii” w reżyserii Rafała Mierzejewskiego.

Nagrody przyznało jury w składzie: Stanisław Królak (przewodniczący), Paweł Woldan, Zbigniew Żmigrodzki, Beata Hyży-Czołpińska.

Decyzją organizatorów, nagrodę za wybitne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej otrzymała Milenia Fiedler – montażystka filmowa, wykładowczyni i rektor Szkoły Filmowej w Łodzi.

Festiwalowa publiczność za najlepszy film 11. „Spotkań z historią” uznała dokument „Gniazdo sierot” w reżyserii Małgorzaty Orłowskiej.

Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”.

Poprzedni artykułRomantyczna pułapka: Jak amerykańska “żołnierka” skradła serce i 14 tysięcy złotych!
Następny artykułZamość: Pilnie poszukiwani pracownicy. Różne zawody
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments