Zareagowali widząc nietrzeźwych kierujących

0
132
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Wtorkowy wieczór przyniósł dwa przypadki zatrzymania nietrzeźwych kierowców dzięki czujności innych uczestników ruchu drogowego. W obydwu sytuacjach odwaga i troska o bezpieczeństwo innych osób odegrały kluczową rolę.

W pierwszym przypadku, mieszkaniec gminy Łabunie, 42-letni mężczyzna, dostrzegł nietypowy styl jazdy 50-letniego kierowcy Volkswagena, którym podróżował. Niepokojący sposób poruszania się pojazdu wskazywał na możliwość spożycia alkoholu przez kierowcę. Dzięki zdecydowanej reakcji, obywatel zatrzymał pojazd i odebrał kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Natychmiastowy telefon na numer alarmowy umożliwił interwencję policji. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej w Zwierzyńcu, gdzie 31-letni mieszkaniec gminy zareagował na nietrzeźwy stan kierowcy BMW. Mężczyzna ten najpierw przyjechał na stację paliw, a następnie wszedł do budynku. Jego zachowanie wskazywało na spożycie alkoholu. Obserwując tę sytuację, obywatel podjął decyzję o zatrzymaniu kluczyków i zadzwonieniu na numer alarmowy. To działanie umożliwiło policji zbadanie stanu trzeźwości mężczyzny, który miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Obaj kierowcy, 50-latek i 57-latek, stracili prawo jazdy za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Teraz obaj będą musieli stawić się przed sądem w związku z popełnionymi wykroczeniami.

Warto zwrócić uwagę na postawę tych obywateli, którzy nie wahali się zareagować na nieodpowiedzialne zachowanie innych na drodze. Ich reakcje stanowią przykład, jak można przeciwdziałać zagrożeniu, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu nie tylko niesie konsekwencje prawne, ale przede wszystkim zagraża życiu i zdrowiu zarówno kierowcy, jak i innych osób na drodze.

Źródło: KMP Zamośc, Asp. Szt. Katarzyna Szewczuk

Poprzedni artykułFestiwal „Zamojskie Winogranie” po raz kolejny przyciągnął koneserów wina i miłośników regionalnych potraw z całej Polski (zdjęcia)
Następny artykułCo wiemy o związkach Matejki z Zamościem? Opowiedzą przewodnicy PTTK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments