55-latka zakochała się w “niemieckim żołnierzu”

0
367

55-letnia kobieta padła ofiarą oszusta, który podszywał się pod niemieckiego żołnierza. Oszust, wykorzystując manipulację emocjonalną i obietnice wspólnej przyszłości, przekonał kobietę do przechowania większej sumy gotówki, którą miał jej przesłać poprzez kuriera. W rzeczywistości jednak, oszust zdobył zaufanie kobiety i przekonał ją do dokonania kilku przelewów na łączną kwotę prawie 22 tysięcy złotych, pod pretekstem opłat celnych związanych z przesyłką.

Zdarzenie to jest kolejnym przypadkiem tego rodzaju oszustwa, który trafił na radar tomaszowskiej komendy policji. Według relacji poszkodowanej, oszust nawiązał kontakt z nią na portalu społecznościowym, gdzie podszywał się pod niemieckiego żołnierza. Po zaakceptowaniu zaproszenia do grona znajomych, kobieta i oszust korespondowali przez ponad miesiąc. W miarę upływu czasu oszust zdobył zaufanie 55-latki, obiecując jej wspólną przyszłość oraz sugerując, że otrzyma dużą nagrodę finansową za swoje działania wojenne w Syrii, gdzie miał rzekomo przebywać.

W pewnym momencie, oszust poprosił kobietę o przechowanie określonej kwoty pieniędzy, twierdząc, że są to środki związane z nagrodą finansową. Kobieta zgodziła się na to i przelała przekazy pieniężne na wskazane przez oszusta konto. Przelewy miały umożliwić wypłatę nagrody, która miała być przetrzymywana w urzędzie celnym. Oszust przekonał kobietę, że jej zaangażowanie jest konieczne, aby odblokować wstrzymaną paczkę z gotówką.

Niestety, oszust manipulował kobietą w taki sposób, że przelała ona kilka różnych kwot, łącznie prawie 22 tysiące złotych. Kobieta nie zdając sobie sprawy z oszustwa, kontynuowała przekazywanie środków, otrzymując dalsze wiadomości o potrzebie kolejnych wpłat. Dopiero po pewnym czasie, zaniepokojona sytuacją, opowiedziała o wszystkim swojej rodzinie. Wspólnie doszli do wniosku, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa.

Policja podjęła śledztwo w tej sprawie, jednocześnie apelując do wszystkich o zachowanie ostrożności podczas nawiązywania znajomości przez internet. Wirtualny świat stwarza możliwość kreowania fałszywych tożsamości, co sprawia, że oszustwa tego typu są niestety coraz częstsze. Warto być czujnym i nie ulegać manipulacjom emocjonalnym oraz zawsze weryfikować tożsamość osób, z którymi nawiązujemy kontakt w sieci.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułZamość przeniesie się w czasie do roku 1920
Następny artykułPodsumowanie 9. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments