Zamość przeniesie się w czasie do roku 1920

0
355

Zamość 1920 – Odrodzić Pamięć na Kolejne Stulecie Zamość, 12 sierpnia 2023

W nadchodzący weekend, w dniach 12-13 sierpnia, miasto Zamość przeniesie się w czasie do roku 1920, aby uczcić bohaterską przeszłość i przybliżyć wydarzenia związane z wojną polsko-bolszewicką. Wyjątkowe obchody odbędą się w kilku miejscach.

12 sierpnia 2023, godz. 10:00 – 16:00

Miejsce: Bastion przy Furcie Wodnej

Na bastionie przy Furcie Wodnej miłośnicy historii oraz wszyscy ciekawi będą mieli okazję przyjrzeć się prezentacjom sprzętu wojskowego oraz dioramom z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Będzie można poznać tajniki tamtego okresu oraz zrozumieć, jakie wyzwania stawiano przed polskimi żołnierzami i jak odważnie bronili swojej ojczyzny. Ponadto, na miejscu działać będzie punkt opatrunkowy oraz punkt werbunkowy Wojska Polskiego, przybliżając codzienne aspekty życia i służby w tamtym okresie.

13 sierpnia 2023

Miejsce: Rynek Wielki

Następnego dnia, 13 sierpnia, Rynek Wielki stanie się interaktywnym punktem werbunkowym. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość wczucia się w rolę rekruta i doświadczenia, jak wyglądał proces werbunku do Wojska Polskiego w czasach wojny polsko-bolszewickiej. To znakomita okazja do głębszego zrozumienia historii i oddania hołdu bohaterom tamtej epoki.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Zamość, które wyraża głębokie zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci historycznej oraz edukację związaną z narodowym dziedzictwem.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, uczniów, rodziny oraz wszystkich, którym bliska jest przeszłość Polski, do udziału w wyjątkowych obchodach “Zamość 1920 – Odrodzić Pamięć na Kolejne Stulecie”. To wspólna okazja, aby oddać hołd bohaterom i pogłębić zrozumienie tamtych wydarzeń.

Poprzedni artykułStomatolog Lublin – oferta gabinetu stomatologicznego
Następny artykuł55-latka zakochała się w “niemieckim żołnierzu”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments