Straty po pożarze właściciel wycenił na 2 miliony złotych

0
531

Trwają intensywne działania mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tragicznego pożaru, który wybuchł w niedzielny wieczór w miejscowości Cześniki – Kolonia, usytuowanej w gminie Sitno. Pożar spustoszył halę magazynową, pełną cennego sprzętu rolniczego. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar w wyniku tego zdarzenia. Wstępna ocena strat przez właściciela wskazuje na kwotę około 2 milionów złotych. Wstępnie podejrzewaną przyczyną pożaru jest prawdopodobne uderzenie pioruna.

Obiekt, w którym wybuchł pożar, uległ znaczącemu zniszczeniu, a pośród pozostałości można znaleźć m.in. spalone szczątki ciągnika rolniczego. Na szczęście, brak doniesień o jakichkolwiek obrażeniach ludzi. W tej chwili starania skupiają się na pełnym zrozumieniu przebiegu tego wydarzenia.

Właściciel terenu, na którym doszło do pożaru, dokonał wstępnej oceny strat, które oszacowano na kwotę około 2 milionów złotych.

Informacja o pożarze, który miał miejsce w miejscowości Cześniki – Kolonia w gm. Sitno, dotarła do dyżurnego zamojskiej Policji w niedzielny wieczór około godziny 20:15. Na miejscu zdarzenia skierowano kilkanaście jednostek straży pożarnej, które podjęły trudną akcję gaśniczą trwającą kilka godzin. Całe szczęście, w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, podjęli działania mające na celu ochronę terenu oraz ustalenie szczegółów dotyczących tego wydarzenia. Z wstępnych ustaleń wynika, że źródłem pożaru mogło być uderzenie pioruna w dach hali.

Obiekt, miał wymiary 66 metrów na 12,5 metra i wysokość około 8 metrów. Wewnątrz znajdował się cenny sprzęt rolniczy oraz środki ochrony roślin. W wyniku pożaru ucierpiał m.in. ciągnik rolniczy, listwa sadownicza z przystawką, nawozy oraz kontener. Ponadto, inne maszyny rolnicze, jak dwa ciągniki, opryskiwacz, ładowarka i pojazd dostawczy, również uległy uszkodzeniom. 42-letni właściciel wstępnie wycenił straty na sumę około 2 milionów złotych.

Aktualnie, pod nadzorem prokuratora, aktywnie trwają procesy wyjaśniania oraz dokumentowania dokładnych okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia

Źródło: KMP Zamość Dorota Krukowska – Bubiło.

 

Poprzedni artykułKonkurs na najładniejszy balkon, ogródek lub podwórko w mieście. 
Następny artykułNie żyje 58-letni kierowca Audi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments