Pożar na zamojskiej starówce. Podajemy szczegóły i publikujemy zdjęcia

0
1299

Pożar na starówce

Dzisiaj o godz. 7:28 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze mieszkania w kamienicy staromieszczańskiej w Zamościu przy ul. Łukasińskiego 1.

Z informacji zawartych w zawiadomienia wynikało, że wewnątrz budynku nikt nie przebywa.

Po dojeździe strażacy stwierdzili, że z okien na poddaszu wydobywał się dym. Strażacy stosownie zabezpieczeni i wyposażeni w linię gaśniczą weszli do wnętrza budynku po klatce schodowej na III kondygnację, gdzie występowało duże zadymienie.

W mieszkaniu na poddaszu odnaleziono dwie osoby (kobieta i mężczyzna), które ewakuowano na zewnątrz budynku. Poszkodowanym podano tlen.  Kobieta doznała lekkich oparzenia rąk I stopnia. Poszkodowanych przekazano służbom medycznym. W budynku na poddaszu znajdowało się jeszcze jedno mieszkanie z którego po oddymionej klatce schodowej ewakuowano kolejne dwie osoby – nie potrzebowali pomocy medycznej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez użytkownika mieszkania. Na miejsce przybyli pracownicy ZGL oraz MCPR, oraz Pogotowie Energetyczne.

W czasie prowadzonych czynności Straż Miejska i Policja kierowała ruchem.

Przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy sprawdzili czy nie występują dodatkowe zarzewia ognia, sprawdzono także strych budynku pożar na szczęście się nie rozprzestrzenił.

Wstępne straty oszacowano na kwotę 50 tys. zł.

W działaniach trwających niespełna 1,5 godz., wzięło udział 5 zastępów z JRG w Zamościu w tym mł. bryg. Dominik Kukułowicz zastępca dowódcy oraz strażacy z OSP Mokre.

Foto. mł. bryg. Dominik Kukułowicz

Źródło: PSP Zamość

 

Poprzedni artykułDachowanie Fiata.
Następny artykułKrzysztof Globisz – Człowiek Słowa 2023 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments