Krzysztof Globisz – Człowiek Słowa 2023 

0
124

Krzysztof Globisz – Człowiek Słowa 2023 

Podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie od 2017 roku przyznawana jest wyjątkowa nagroda – „Człowiek Słowa”. Tegorocznym jej laureatem jest wybitny aktor – Krzysztof Globisz. Nagroda zostanie wręczona w piątkowy wieczór na głównej festiwalowej scenie w Szczebrzeszynie. 

Szczebrzeska nagroda „Człowiek Słowa” została powołana dla osób, które dają nam najpiękniejszą polszczyznę. Chronią, i ratują, i pielęgnują polskie słowo. Im i ich językowi ufamy bezgranicznie. Wobec nich mamy niewymierny dług wdzięczności – tak o idei nagrody „Człowiek Słowa” piszą organizatorzy.

Tegoroczny tytuł trafia do wspaniałego artysty, dla którego język jest szczególnie ważny. Po udarze Krzysztof Globisz walczył o przywrócenie umiejętności mowy – tym samym dał świadectwo, że język to więcej niż komunikacja czy narzędzie pracy –  język w pewnym sensie stanowi też o istnieniu. Dziś dzięki wielkiej determinacji i wytrwałości aktor powoli wraca na plan filmowy i do teatru.

W piątek będzie gościem specjalnym 9. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie – odbierze tytuł „Człowiek Słowa 2023”.

Szczebrzeska nagroda „Człowiek Słowa” przyznawana jest od 2017 roku. Dotychczas otrzymali ją: pisarz Wiesław Myśliwski, aktorka Maja Komorowska, poetka Urszula Kozioł, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, filozof ks. prof. Michał Heller, historyk Marian Turski. W tym roku do tego grona dołączy Krzysztof Globisz.

Materiał nadesłany 

krzysztof globisz fot alicja rzepa 0222 edit Krzysztof Globisz - Człowiek Słowa 2023 

Poprzedni artykułPożar na zamojskiej starówce. Podajemy szczegóły i publikujemy zdjęcia
Następny artykułZaśnięcie ukraińskiego kierowcy powodem groźnego wypadku busa z “tirem”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments