“Dzięki programom rządowym na Zamojszczyźnie żyje się dużo lepiej” konferencja Marleny Maląg [FILM I ZDJĘCIA]

0
275

26 lipca na Rynku Wielkim odbyła się konferencja prasowa minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Spotkanie dotyczyło Programu Rodzina 800+, wręczono także promesę dla Miasta Zamość w ramach Programu Maluch+.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: poseł Tomasz Zieliński, wojewoda Lech Sprawka, prezydent Andrzej Wnuk, starosta Stanisław Grześko, inni parlamentarzyści, samorządowcy i pracownicy zamojskich urzędów.

W wystąpieniach poruszano głównie założenia programu Rodzina 800+. „Bardzo się cieszę, że dzisiaj w Zamościu możemy wspólnie opowiedzieć jak wygląda polityka rodzinna realizowana od blisko 8 lat” – powiedziała minister Maląg w pierwszych słowach. Minister wyjaśniła także, że rząd podjął decyzję, o tym, że ustawa wchodzi od 1 stycznia 2024 roku, podkreślając z całą stanowczością, że powodem była odpowiedzialność za budżet. Minister zwracała uwagę, że rządowy program Rodzina + to wielka polityka godnościowa, dzięki której m.in. nie ma zjawiska tzw. „zakupów na zeszyt”, a polskie rodziny mają szansę wyjazdu na wakacje, niekiedy po raz pierwszy .„Właśnie tak powinno być, aby przywracać młodym ludziom marzenie o założeniu rodziny, bo rodzina to jest to, co najcenniejsze mamy, od rodziny się wszystko zaczęło i to dzięki rodzinom dzisiaj żyjemy w wolnej niepodległej ojczyźnie” – powiedziała minister.

Środki z programu trafiają do 300 tysięcy dzieci z terenu województwa lubelskiego, co stanowi wartość blisko 13 miliardów złotych. Samo Miasto Zamość, otrzymuje środki na wsparcie ponad 7 tysięcy dzieci.

Minister Moląg zwróciła także uwagę na program Dobry Start, o wypłatę którego rodzice teraz składają wnioski. W tym roku, uczniowie klas czwartych otrzymają laptopy.

Minister Marlena Maląg zapowiedziała nowe miejsca w żłobkach na Zamojszczyźnie, mówiąc: „Kiedy obejmowaliśmy rządy, miejsc opieki żłobkowej było ponad 80 tysięcy, dzisiaj jest blisko 240 tysięcy, a nowy projekt, to kolejne 100 tysięcy miejsc które utworzymy. Przeznaczymy na to kwotę 5,5 miliarda złotych. Z tego programu trafi blisko 19 milionów złotych, do samorządu na Zamojszczyźnie planowanych jest utworzenie tutaj 405 miejsc w żłobkach, w sumie w całym powiecie i mieście Zamość”.

Wśród osób zabierających głos był także poseł Tomasz Zieliński oraz wojewoda Lech Sprawka. Prezydent Andrzej Wnuk natomiast podsumował: „Kiedy zostawałem prezydentem Zamościa w 2014 roku wydawaliśmy około 300 obiadów na żywienie dziennie. Około 300 dzieci przychodziło głodnych do szkoły. W tej chwili wydajemy tych obiadów 75 dziennie i mam nadzieję, że po wprowadzeniu Programu Rodzina 800+ ta liczba jeszcze spadnie”.

Poprzedni artykułKrasnobród: 1,2 mln dla Sanktuarium Maryjnego. Będzie nowe ogrodzenie? [ZDJĘCIA]
Następny artykułPatrole żołnierzy konno na wschodniej granicy sprawdziły się. Ćwiczenia HUZAR 2023 [FILM I ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments