Krasnobród: 1,2 mln dla Sanktuarium Maryjnego. Będzie nowe ogrodzenie? [ZDJĘCIA]

0
346

24 lipca w zamojskim ratuszu odbyło się przekazanie promes z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Czeki z rąk posła Tomasza Zielińskiego i senatora Jerzego Chróścikowskiego odebrało kilkunastu samorządowców, w tym przedstawiciele Krasnobrodu: Kazimierz Misztal -Burmistrz Krasnobrodu wraz z ks. mgr Andrzejem Łopockim -Wikariuszem.

Gmina Krasnobród pozyskała środki w wysokości 1,2 miliona zł na rzecz Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, na inwestycje pn. „Konserwacja muru ogrodzeniowego wraz z bramami Kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie”.

Celem zadania jest zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie elementu zabytkowego zespołu kościelno-klasztornego w Krasnobrodzie, jakim jest ogrodzenie klasztoru, poprzez jego konserwację i restaurację.

Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie to główny ośrodek kultu Maryjnego diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Mury ogrodzenia jako część obszernego zespołu klasztornego stanowią architekturę barokowej Zamojszczyzny o wysokiej klasie architektonicznej i bogatej historii, dlatego też priorytetem jest zabezpieczenie ich przed degradacją i osypywaniem się. Kościół wraz z ogrodzeniem posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną i naukową dla całego regionu.

Wniosek powstał dzięki współpracy Gminy Krasnobród i Parafii NMP w Krasnobrodzie. Szczególne podziękowania, Miasto i Gmina Krasnobród kieruje do Ks. Proboszcza Eugeniusza Derdziuka.

Źródło: Miasto i Gmina Krasnobród

Poprzedni artykułZenek Martyniuk i Piękni i Młodzi w Zamościu?! Zbliża się koncert Roztańczona Polska
Następny artykuł“Dzięki programom rządowym na Zamojszczyźnie żyje się dużo lepiej” konferencja Marleny Maląg [FILM I ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments