Z Zamościa na Jasną Górę już po raz 41. Ruszają zapisy na pielgrzymkę

0
645

W ostatnią niedzielę (9 lipca) w parafiach odczytano list zachęcający do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

W czasie drogi będziemy mogli zmierzyć się z naszym życiowym jarzmem i trudem” pisze w liście ks. Marek Mazurek, Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Wędrówka ku Jasnej Górze rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 9.00 Mszą świętą w Zamojskiej Katedrze. Również 2 sierpnia wyruszą pątnicy z Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa, natomiast pielgrzymi z Biłgoraja dołączą 4 sierpnia. Pielgrzymowanie zakończy się 14 sierpnia. Przed Szczyt Jasnogórski pielgrzymów wprowadzi biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Oficjalne zapisy na pielgrzymkę ruszają w niedzielę 23 lipca. Jednak ks. Mazurek zachęca, aby nie zostawiać zapisów na ostatnią chwilę. Zapisać możemy się w kilku parafiach: w Zamościu w parafii pw. św. Brata Alberta, w Biłgoraju w parafii pw. św. Marii Magdaleny, w Hrubieszowie w parafii pw. Ducha Świętego, w Lubaczowie w parafii pw. św. Karola Boromeusza, w Tomaszowie Lubelskim w parafii św. Józefa.

Koszt udziału w tegorocznej pielgrzymce wynosi 250 zł. Cena ta obejmuje transport i ubezpieczenie oraz pakiet pielgrzyma. Jeśli pielgrzymujemy rodzinnie, koszt udziału w pielgrzymce jest niższy. Do pielgrzymki można dołączyć także na trasie, wtedy dokonać możemy zapisów w sekretariacie, który będzie obecny na każdym postoju.

Informacji udziela biuro pielgrzymki pod numerem 509 998 088.

dsc 6603 Z Zamościa na Jasną Górę już po raz 41. Ruszają zapisy na pielgrzymkę

9ff52d492a01ef6cfe6bbd1fc26e40e2 Z Zamościa na Jasną Górę już po raz 41. Ruszają zapisy na pielgrzymkę

Poprzedni artykułNiestety w Zamościu to standard (zdjęcia)
Następny artykułJak założyć JDG – krok po kroku.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments