Nie dostosowała prędkości do swoich umiejętności

0
377

W Majdanie Wielkim w gminie Krasnobród kierująca Audi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do lasu i uderzyła w drzewo. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Zachowajmy ostrożność i dostosowujmy prędkość jazdy do panujących na drodze warunków.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano w Majdanie Wielkim. Kierująca Audi uderzyła tam w przydrożne drzewo. Na miejscu czynności wykonali policjanci z Krasnobrodu. Na podstawie relacji uczestniczki, powstałych śladów oraz uszkodzeń pojazdu wstępnie ustalili również przebieg zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że Audi kierowała 52-letnia mieszkanka gminy Krasnobród. Wyjeżdżając z łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków i na mokrej nawierzchni wpadła w poślizg. Po utracie panowania nad pojazdem wjechała do lasu i uderzyła w drzewo. W czasie, gdy doszło do zdarzenia padał deszcz. 

52-latka o własnych siłach wydostała się z samochodu, potrzebowała jednak pomocy medycznej. Będąca na miejscu załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznała poważniejszych obrażeń.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Policjanci ustalają dokładne okoliczności kolizji.

Niezależnie od pory roku na drodze zawsze trzeba być przygotowanym na to, że nagle warunki drogowe mogą się pogorszyć. Powodem może być chociażby padający deszcz. Dlatego kierowcy zawsze powinni zachować czujność, aby bezpiecznie reagować na zagrożenia na drodze. 

Źródło: KMP ZAMOŚĆ, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułSmutna wiadomość, nie żyje 64-latek z gminy Radecznica
Następny artykułNiestety w Zamościu to standard (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments