Radni zagłosowali przeciwko budowie wieży telekomunikacyjnej w Zamościu

0
243

Na poniedziałkowej (24 kwietnia) Sesji Rady Miasta radni prawie jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko budowie wieży telekomunikacyjnej przy ulicy generała Stanisława Maczka w Zamościu.

Mieszkańcy zgłosili się do radnych z prośbą aby powstrzymać procedurę wydawania pozwolenia na budowę wieży telekomunikacyjnej przy ulicy generała Stanisława Maczka w Zamościu. Firma z Warszawy, która tę wieżę chce wybudować złożyła już w tej sprawie stosowne dokumenty w zamojskim Urzędzie Miasta.

Jednak mieszkańcy są poważnie zaniepokojeni tym, że według ich wiedzy,  wieża emitować będzie szkodliwe dla zdrowia i życia promieniowanie elektromagnetyczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jeśli powstanie wieża telekomunikacyjna w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, według mieszkańców, znacznie obniży to wartość posiadanych przez nich działek i nieruchomości.

Za nie wydawaniem pozwolenia na budowę zagłosowało 19 radnych, 1 radny był przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu, natomiast 1 głosu nie oddał. Tak więc radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców a ich stanowisko zostanie przekazane do zamojskiego Urzędu Miasta.

Poprzedni artykułMatura za pasem a indeksy już w kieszeni
Następny artykułRadni zamojscy mają zapłacić 3 mln złotych za niekorzystną dla dewelopera decyzję
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments