Matura za pasem a indeksy już w kieszeni

0
1262

Tegoroczna matura rozpocznie się 4 maja, natomiast kilkoro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu zapewniło już sobie możliwość przyjęcia na studia z pominięciem postępowania rekrutacyjnego, dzięki osiągnięciom w konkursach bądź olimpiadach ogólnopolskich. Piotr Zaręba może wybrać studia prawnicze, humanistyczne, bądź kierunki ścisłe na renomowanych uczelniach – tak szeroki wybór uczeń zawdzięcza wysokim lokatom w olimpiadach ogólnopolskich: Języka Łacińskiego, Chemicznej i AGH.

Julianna Bieńkowska oraz Karolina Kusiak otrzymały indeksy na prawo zdobywając odpowiednio tytuł laureatki i finalistki Olimpiady Wiedzy o Prawie. 

Natomiast możliwość studiowania na Akademii Górniczo-Hutniczej zapewnili sobie: Dawid Duda, Kacper Mazurek, Krzysztof Maścibroda i Konrad Teterycz – laureaci Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Krzysztof może wybrać też studia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie ponieważ zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz trafnego wyboru dalszego kształcenia.

Źródło: I LO w Zamościu

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments