Zamość: Mocne uderzenie w lokalny narkobiznes (zdjęcia)

0
7468

Policjanci z Zamościa zatrzymali 3 mieszkańców miasta, u których podczas przeszukań zabezpieczyli prawie 1300 gramów środków odurzających i gotówkę w łącznej kwocie ponad 70 tys. zł. Zabezpieczone narkotyki to marihuana, kokaina oraz ecstazy. 34-latek i 26-latek odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, zostali tymczasowo aresztowani. Natomiast zatrzymany 64-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Kryminalni z Zamościa mieli informacje, które wskazywały na to, że 34-latek z Zamościa może posiadać znaczną ilość narkotyków. Praca operacyjna kryminalnych pozwoliła na przeszukanie jego mieszkania, garażu oraz wynajmowanego przez 34-latka magazynu. To tam policjanci znaleźli ponad 1250 gramów marihuany. Ponadto w piwnicy należącej do mężczyzny policjanci znaleźli kilka sztuk amunicji karabinowej.

Na tym zamojscy policjanci nie poprzestali. Dotarli też do innych osób, które posiadały narkotyki. Jednym z nich był 26-latek z Zamościa. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli marihuanę o wadze ponad 30 gramów. W łazience pod wanną odnaleźli również ukryty w woreczku biały sypki proszek, który okazał się być kokainą oraz kilkanaście tabletek ecstazy. Kolejne przeszukania odbyły się w mieszkaniu 64-latka z Zamościa. Tam również policjanci odnaleźli marihuanę.

Policjantów w realizacji przeszukań wspierały dwa psy służbowe do wyszukiwania narkotyków, jeden z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, drugi należący do zamojskiej służby więziennej.

Właściciele środków odurzających w środę zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Do komendy trafiły też zabezpieczone przez policjantów narkotyki o łącznej wadze prawie 1300 gramów, ponad 70 000 złotych zabezpieczone u zatrzymanych na poczet przyszłych kar oraz dwie 50 gramowe sztabki złota.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu, to właśnie tam zatrzymani usłyszeli zarzuty. 34-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalne posiadanie amunicji. 26-latkowi śledczy ogłosili zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za posiadanie narkotyków odpowie też 64-latek.

64-latek po zarzutach wrócił do domu, natomiast wobec 34-latka i 26-latka Sąd Rejonowy w Zamościu w piątek na wniosek śledczych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 218316 Zamość: Mocne uderzenie w lokalny narkobiznes (zdjęcia) 361 218310 Zamość: Mocne uderzenie w lokalny narkobiznes (zdjęcia) 361 218311 Zamość: Mocne uderzenie w lokalny narkobiznes (zdjęcia)

Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie w Horyszowie. Podajemy więcej szczegółów
Następny artykułZamość, ulica Piłsudskiego: Wypadek z udziałem hulajnogi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments