Zamość, ulica Piłsudskiego: Wypadek z udziałem hulajnogi

0
2183

16-latka kierując hulajnogą elektryczną omijała stojące przed przejściem osoby i zderzyła się z 74-letnim rowerzystą. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Oboje trafili do szpitala. Apelujemy o ostrożność nie tylko na jezdni, ale także na ścieżkach przeznaczonych dla cyklistów oraz pieszych!

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 14:00 na ulicy Piłsudskiego w Zamościu doszło do zderzenia nastolatki jadącej na hulajnodze elektrycznej z rowerzystą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że uczestnicy wypadku jechali ścieżką pieszo – rowerową. Kierująca hulajnogą znajdując się w okolicach przejścia dla pieszych wykonała manewr omijania stojących przed przejściem osób. Zjeżdżając na drugą stronę ścieżki doprowadziła do czołowego zderzenia z cyklistą.

Po zderzeniu zarówno 16-letnia mieszkanka Hrubieszowa jak i 74-letni cyklista z Zamościa wymagali pomocy medycznej. Zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi.

Przypominamy o ostrożności i stosowaniu się do przepisów drogowych. Jadąc na rowerze czy też hulajnodze elektrycznej, mamy obowiązek korzystać z drogi dla rowerów, kiedy jest ona wyznaczona. Jeśli ich nie ma, na hulajnodze można poruszać się ulicą, o ile obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zawsze należy być również ostrożnym, obserwować otoczenie i zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

68 218356 Zamość, ulica Piłsudskiego: Wypadek z udziałem hulajnogi

Poprzedni artykułZamość: Mocne uderzenie w lokalny narkobiznes (zdjęcia)
Następny artykułW zamojskim kotle znowu ogromna radość!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments