Oględziny drzew i krzewów w zakresie zdrowotnym w Zamościu

0
160

W związku z silnym wiatrem w naszym regionie Miasto Zamość zwraca uwagę na dokonanie oględzin drzew i krzewów w zakresie stanu zdrowotnego. Podejmowane są działania w celu wyeliminowania ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia (usunięcie suchych, złamanych, zawieszonych konarów i gałęzi w koronach drzew).

Monitorujemy stan drzew w Zamościu wizualną metodą oceny stanu zdrowia drzew i krzewów, to znaczy chodzimy, sprawdzamy, czy nie ma gałęzi suchych lub nadmiernie wychylonych zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców. Wszystkie takie gałęzie są natychmiast usuwane. Sprawdzamy również stan zdrowia drzew” mówi Małgorzata Stępczak, pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.

Jeśli chodzi o drzewa rosnące w pasach drogowych, to prowadzona jest ich bieżąca pielęgnacja polegająca na podcięciu posuszu oraz gałęzi wrastających w skrajnię drogi. Dodatkowo w przypadku zauważenia złego stanu zdrowotnego drzewa, sporządza się ekspertyzę i dokonuje wycinki drzew zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców oraz bezpieczeństwu mienia (m.in. ostatnia wycinka schorowanych, spróchniałych drzew na ul. Św. Piątka, Krysińskiego, Żdanowskiej, Sienkiewicza). Oczywiście na bieżąco dokonywane są nasadzenia nowych, młodych sadzonek w miejsce tych, które są wycinane w ilości co najmniej 2 szt. za jedno usunięte drzewo.

Drzewa w Zamościu są w dobrym stanie zdrowia, pilnujemy aby ten stan był dobry ale zdarzają się sytuacje jak ta kilka lat temu, gdzie przyszły trudne warunki atmosferyczne, silny wiatr, który wyrwał z korzeniami około piętnastu zdrowych drzew” dodaje Małgorzata Stępczak.

Poprzedni artykułLVI Sesja Rady Miasta 27 lutego br. (poniedziałek) godz. 13:00 (program obrad)
Następny artykułZamość: Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa tzw. “zbrodni vatowskiej” (Zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments