Zamojski “Społeczniak” ogłosił rekrutację 2023/2024

0
708

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, tak zwany Społeczniak rozpoczął rekrutację do klas I liceum. Planowane jest uruchomienie 6 oddziałów: matematyczno- fizyczny, biologiczno-matematyczno-chemiczny, biologiczno-chemiczny, humanistyczny i po raz pierwszy klasę rozszerzeń indywidualnych. Szkoła nie uczestniczy w rekrutacji elektronicznej, organizowanej przez Miasto Zamość. Pierwszym krokiem w procedurze rekrutacyjnej jest złożenie aplikacji przez formularz ze strony internetowej szkoły.

Zauważamy tendencję wśród młodzieży, że trudno jest im wybrać klasyczne rozszerzenia przedmiotów. Z myślą o tych uczniach przygotowaliśmy rozszerzenia indywidualne. W naszej szkole obowiązkowy jest język angielski na poziomie rozszerzonym dla wszystkich, uczniowe będą mogli do tego wybrać drugi przedmiot na rozszerzonym poziomie, może to być język hiszpański lub niemiecki czy geografia lub inny przedmiot gdy nie możemy wybrać spośród zaproponowanych rozszerzeń” mówi Bogusław Klimczuk, dyrektor szkoły.

Organizacja czasu pracy to 7- 8 lekcji 45-cio minutowych. Dodatkowo w klasie trzeciej i czwartej uczniowie mają możliwość korzystania z dodatkowych konsultacji w soboty z przedmiotów maturalnych. Konsultacje prowadzone są stacjonarnie lub zdalnie.

W Społeczniaku uczy wykwalifikowana kadra, najlepsi nauczyciele z regionu, dla przykładu; Maria Bubiłek (matematyka), Andrzej Mazurkiewicz (fizyka), Anna Stopyra (biologia), Andrzej Fic (matematyka) , Dorota Sowińska (chemia), Grażyna Andruszek (chemia), Ewa Łysiak (biologia)” dodaje Bogusław Klimczuk.

Poprzedni artykułPonad 9 mln na drogi w Gminie Zamość (Film i zdjęcia)
Następny artykułJak działa Bitcoin Wallet – czy jest ci potrzebny?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments