Ponad 9 mln na drogi w Gminie Zamość (Film i zdjęcia)

0
380

16 lutego w Urzędzie Gminy Zamość odbyła się konferencja prasowa z udziałem Poseł Moniki Pawłowskiej oraz Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego.

Tematem konferencji było rozstrzygnięcie naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 r. oraz wręczenie symbolicznej promesy dla Gminy Zamość.

Należy podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Mateusza Morawieckiego od samego początku, od zapowiedzi na początku rządów chciał inwestować w Polskę powiatową, nie chciał zapominać o Polsce Wschodniej. Pokazują to fundusze, jakie są przekazywane na drogi, ale nie tylko, pokazują to również fundusze jakie są przekazywane na infrastrukturę strategiczną, którą tym bardziej doceniamy w tak niespokojnych czasach, w jakich się znajdujemy. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to nie wszystkie programy jakie są teraz kierowane do samorządów, ponieważ mamy jeszcze program Inwestycji Strategicznych, a Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest takim dodatkiem, który uzupełnia ogromne potrzeby samorządów, które zostały niestety w spadku po poprzednich rządach” – powiedziała Poseł Monika Pawłowska.

Poseł Monika Pawłowska przekazała Wójtowi Gminy Zamość symboliczną promesę, z kwotą dofinansowania 9 172 050 zł. Z tych środków mają być dofinansowane (na poziomie 60%) drogowe inwestycje gminne:

  1. Rozbudowa dróg gminnych nr 110381L i 110382L w miejscowości Szopinek (koszt całej inwestycji: 9 179 717,65zł.) – to kontynuacja zadania z roku 2022.
  2. Budowa drogi gminnej nr 110438L w miejscowościach Wólka Panieńska i Szopinek (łączny koszt: 2 985 557,64zł.),
  3. Rozbudowa drogi gminnej nr 110378L w Sitańcu (łączny koszt: 5 574 477,55zł.) – realizację tej inwestycji zaplanowano na dwa lata.

„Pamiętamy o Polsce powiatowej, pamiętamy o Polsce gminnej, pamiętamy o naszych małych ojczyznach, które są wyjątkowo bliskie wszystkim mieszkańcom Gminy Zamość – dodała Monika Pawłowska.

Samorząd gminy Zamość cieszy się z kolejnych środków, szczególnie środków, które dedykowane są poprzez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, dlatego, że na dzisiaj jest to jedyny program dedykowany budowie nawierzchni dróg, bowiem w Funduszu Inwestycji Strategicznych są również inne zadania. Te dodatkowe pieniądze, które otrzymaliśmy, ponad 9 mln zł, jest szczególnie ważne ponieważ jest to dofinansowanie inwestycji na poziomie 60%” – powiedział Wójt Gminy Zamość

Dwa zadania będą zrealizowane jeszcze w tym roku. Są to projekty z naboru wcześniejszego, natomiast z naboru sierpniowego kolejne 5 mln zł w ramach tego programu trafi do gminy.

Nowe zadania to budowa ponad kilometra drogi w Sitańcu, a właściwie przebudowa nawierzchni, gdyż obecna jest sprzed kilkudziesięciu lat. Remontowana droga ma szczególne znaczenie, gdyż łączy drogę krajową z drogą powiatową. Drugim zadaniem jest budowa drogi łączącej Wólkę Panieńską i Szopinek z Kalinowicami, a więc teren mocno rozwojowy, z osiedlami mieszkaniowymi gminy Zamość. 

Gmina Zamość realizuje aktualnie budowę drogi w Szopinku, budowę drogi łączącej ulicę Majdan z drogą nr 74, która będzie „małą obwodnicą Zamościa”, a także budowę nowej drogi dla mieszkańców Płoskiego.

Wójt Gminy Zamość złożył słowa podziękowania od Samorządu Gminy Zamość dla służb wojewody, ponieważ dużo pracy wymagał proces rozpatrywania wniosków. Złożył także słowa podziękowania dla Poseł Moniki Pawłowskiej za wspieranie i współpracę przy realizacji projektów nie tylko drogowych.

 

 

Poprzedni artykuł17-latek uderzył swojego rówieśnika i z kieszeni jego kurtki zabrał paczkę papierosów.
Następny artykułZamojski “Społeczniak” ogłosił rekrutację 2023/2024
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments