17-latek uderzył swojego rówieśnika i z kieszeni jego kurtki zabrał paczkę papierosów.

0
1190

Zatrzymaliśmy 17 latka, który uderzył swojego rówieśnika i z kieszeni jego kurtki zabrał paczkę papierosów. Kierował również wobec niego groźby pobicia w celu wymuszenia zwrotu pożyczonych pieniędzy. Agresor usłyszał zarzuty. Odpowie za wymuszenie rozbójnicze oraz bezprawne groźby. Do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.

Na początku tygodnia w godzinach przedpołudniowych dyżurny zamojskiej Straży Miejskiej powiadomił oficera dyżurnego Policji, że kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie w czasie, którego doszło do pobicia młodego mężczyzny. Przekazał również informacje, jak był ubrany napastnik oraz w którym kierunku uciekł po zdarzeniu.

Dyżurny Policji natychmiast skierował tam będące na terenie miasta patrole. Chwilę później podejrzany został zatrzymany przez dzielnicowych. Mundurowi odnaleźli go idącego jedną z ulic pobliskiego osiedla.

Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym, którym był 17-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, ustalili, że na ulicy Okopowej został zaczepiony przez znajomego. Napastnik uderzył go w twarz, a następnie z kieszeni kurtki zabrał paczkę papierosów. Po tym ponownie zadał cios pokrzywdzonemu w okolice ucha i oddalił się. Groził również 17-latkowi, że go pobije, jeśli ten nie odda pieniędzy pożyczonych rzekomo pokrzywdzonemu przez agresora. Na szczęście 17-latek w wyniku zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń.

Zatrzymany napastnik, 17-latek z powiatu krasnostawskiego, został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odnaleźli przy nim skradzione papierosy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za wymuszenie rozbójnicze, którego dopuścił się na 17-latku oraz kierowanie wobec pokrzywdzonego gróźb bezprawnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Sąd zastosował wobec podejrzanego dozór Policji.

Zgodnie z kodeksem karnym ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przemocą, groźbą zamachu na życie lub zdrowie albo gwałtownego zamachu na mienie, doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania działalności gospodarczej podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast ten, kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułPotrącenie 73-latka i zaparkowanie na elewacji. To manewr cofania 89-latka
Następny artykułPonad 9 mln na drogi w Gminie Zamość (Film i zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments