Jak działa Bitcoin Wallet – czy jest ci potrzebny?

0
74

Meta Opis: Zastanawiasz się jak działa portfel Bitcoin i czy go potrzebujesz? Jeśli tak, to tak, potrzebujesz go, a oto jak działa.

Portfel kryptowalutowy to urządzenie programowe lub sprzętowe służące do przechowywania, wysyłania i odbierania kryptowalut. Portfel kryptowalutowy składa się z dwóch par kluczy: bitcoinsup.pl. Klucz publiczny jest pozyskiwany z klucza prywatnego i służy do wysyłania kryptowalut do portfela. Klucz prywatny jest najbardziej zasadniczym aspektem portfela i często sprawia kłopoty nowym użytkownikom. Klucz prywatny jest podobny do klucza do sejfu. Każdy, kto może uzyskać dostęp do klucza prywatnego portfela, może przejąć kontrolę nad saldem.

Jednak w przeciwieństwie do sejfu, użytkownicy kryptowalut, którzy trzymają swoje klucze prywatne i przeprowadzają transakcje za pośrednictwem portfeli niepowierniczych (tj. Portfeli, które nie są hostowane przez giełdę lub inną stronę trzecią), skutecznie stają się swoim bankiem. Podczas gdy wiele osób wciąż nie posiada wiedzy na temat kryptowalut, portfele kryptowalutowe są przyjazne dla użytkownika. Portfele internetowe, takie jak MetaMask i portfele stacjonarne, takie jak Electrum, mają graficzne interfejsy użytkownika (GUI) zaprojektowane tak, aby były jak najprostsze.

Zrozumienie działania portfeli kryptowalutowych

Blockchain to publiczna, rozproszona baza danych lub księga rachunkowa, która przechowuje informacje w “blokach”. Są to zapisy wszystkich giełd, sald utrzymywanych pod każdym adresem tych, którzy mają dostęp do sald. Kryptowaluta nie jest sama w sobie przechowywana “w” portfelu. Monety są na blockchainie, a programy portfela – pozwalają na interakcję z saldami blockchaina. Portfel przechowuje adres i pozwala jego właścicielom na transfer monet na inne adresy, jednocześnie pozwalając innym zobaczyć saldo utrzymywane pod danym adresem.

Podczas gdy każdy portfel ma swoje dziwactwa, poniżej przedstawiono ogólne kroki związane z wysyłaniem lub otrzymywaniem środków za pośrednictwem portfela kryptowalutowego:

Powinieneś uzyskać dostęp do adresu portfela (klucz publiczny), aby uzyskać fundusze. Znajdź funkcję “generowania adresu” swojego portfela, a następnie naciśnij go. Skopiuj adres lub kod QR i wyślij go do osoby, która chce wysłać Ci kryptowalutę.

Aby wysłać środki, będziesz potrzebował adresu portfela odbiorczego. Znajdź opcję “wyślij” w swoim portfelu i wprowadź adres portfela, na który chcesz przelać monety. Wybierz kwotę kryptowaluty, którą chcesz przenieść i kliknij “potwierdź”. Rozważ wysłanie małej transakcji testowej przed przeniesieniem dużych kwot kryptowaluty. Ważne jest, aby pamiętać, że wysyłanie monet wymaga opłaty, która rekompensuje górników za wykonanie transakcji.

Przelew pieniędzy za pomocą kodów QR lub długich sznurów cyfr i liter może wyglądać dziwnie. Po kilku próbach procedura staje się bardziej prosta.

Rodzaje portfeli

Portfele kryptowalutowe mają dwie kategorie: portfele programowe i portfele sprzętowe.

Portfele programowe to oprogramowanie desktopowe lub rozszerzenia przeglądarki umożliwiające użytkownikom wysyłanie, odbieranie i przechowywanie kryptowalut. Portfele sprzętowe to fizyczne komponenty, które można podłączyć do komputera i służą podobnemu celowi.

Ponieważ fundusze rezydują online, portfele programowe są czasami nazywane “gorącymi” portfelami. Portfele sprzętowe przechowują klucze prywatne w trybie offline lub w “zimnym” trybie przechowywania.

Podsumowanie

Portfel kryptowalutowy jest podobny do konta bankowego kryptowalut, do którego tylko Ty masz dostęp. Portfele programowe są zaprojektowane dla łatwości użytkowania, podczas gdy portfele sprzętowe są dla większego bezpieczeństwa. Możesz łatwo nabyć kryptowalutę, klikając ten link. Najlepiej byłoby zbadać, które typy portfeli są dla Ciebie najkorzystniejsze. Zbadaj swoje opcje, w tym koszty i bezpieczeństwo.

Osoby chcące pójść o krok dalej mogą zainwestować w portfel sprzętowy, który jest jednym z najlepszych sposobów na przejęcie kontroli nad swoimi kluczami prywatnymi. Nauka korzystania z nich może zająć nieco więcej czasu dla początkujących, ale dodatkowe bezpieczeństwo może być tego warte. Większość ekspertów zgadza się, że portfel sprzętowy jest niezbędny dla tych, którzy posiadają duże sumy pieniędzy w kryptowalucie.

Poprzedni artykułZamojski “Społeczniak” ogłosił rekrutację 2023/2024
Następny artykułZamojska Karta Seniora już jest, Karta Zamościanina będzie już wkrótce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments