Padł nowy rekord zebranych pieniędzy podczas 31. Finału WOŚP w Zamościu

0
1247

Zebraliśmy ponad 270 tys. zł na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Zamościu” mówi Agata Korcz- Rozłowska, rzecznik prasowy WOŚP delegowany od Młodzieżowego Domu Kultury

W tym roku 31. Finał WOŚP w Zamościu wyglądał imponująco. Od wczesnych godzin porannych odbywały się zawody wędkarskie nad zamojskim zalewem. Promowany był zdrowy styl życia poprzez morsowanie oraz ćwiczenia z zumbą i gimnastyką. W pomoc przy realizacji Finału WOŚP włączyli się również harcerze. Na Rynku Wielkim rozdawali grochówkę wojskową następnie prowadzili Grę Miejską.

W ZDK o godzinie 12 odbył się Charytatywny Turniej Szachowy. Szachiści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości grali na rzecz WOŚP.

Od godziny 15 w ZDK rozpoczęła się Strefa dla Rodzin. Dzieci wrzucając pieniądze do puszek mogły pomalować sobie twarz lub zrobić brokatowy tatuaż. Dorośli zaś mogli skorzystać z masaży ciała wykonanych przez słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego a dodatkowo wykonywane były zabiegi pielęgnacyjne na dłonie.

W akcję WOŚP włączył się Roztoczański Park Narodowy przekazując na licytację trzy vouchery na nadanie imienia trzem źrebakom, konikom polskim uroczonym w parku w tym roku oraz park zaoferował dzień w Roztoczańskim Parku Narodowym z przewodnikiem. Vouchery wylicytowano za 320 zł i 200 zł.” informuje Agata Korcz- Rozłowska.

Na licytację przekazano także tort, który szczęśliwiec nabył za 1000 zł.

O godzinie 20 na Rynku Wielkim odbyło się Światełko do nieba czyli pokaz fajerwerków.

W tym roku wydaliśmy 400 identyfikatorów dla wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP, z dziećmi kwestowali także rodzice” dodaje Agata Korcz- Rozłowska.

Zdjęcie: źródło Pixabay

Poprzedni artykułJak wygląda żywienie dzieci w szkołach w Zamościu, Chełmie i Rzeszowie?
Następny artykułZamaskowany w kominiarce napadł na kwiaciarkę. Otrzymał 20 zł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments