Zamaskowany w kominiarce napadł na kwiaciarkę. Otrzymał 20 zł

0
1055

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na pracownicy kwiaciarni w powiecie tomaszowskim. Zamaskowany kominiarką napastnik grożąc jej nożem zażądał wydania pieniędzy, a następnie uciekł zabierając ze sobą 20-złotowy banknot. 31-latek został przez szybko zatrzymany i przez sąd tymczasowo aresztowany. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 12 . Jak ustalili policjanci, do kwiaciarni na terenie gminy Lubycza Królewska wszedł zamaskowany mężczyzna w kominiarce krzycząc, że to napad i zażądał wydania pieniędzy, grożąc przy tym nożem. Ekspedientka w obawie o swoje życie i zdrowie, rzuciła w kierunku mężczyzny 20 złotych, które miała przy sobie. Korzystając z chwili nieuwagi napastnika,  który zajął się podnoszeniem banknotu z podłogi, uciekła ze sklepu tylnymi drzwiami. Widząc, że sprawca opuścił kwiaciarnię, wróciła do środka, zamknęła drzwi na klucz i zadzwoniła na numer alarmowy.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia szybko ustalili sprawcę i natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Okazał się nim 31- letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol kilka miejscowości dalej. Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli przy nim dwa noże, kominiarkę oraz banknot, który zabrał z kwiaciarni.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali z udziałem zatrzymanego czynności procesowe. 31-latek usłyszał już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska68 216170 Zamaskowany w kominiarce napadł na kwiaciarkę. Otrzymał 20 zł

68 216171 Zamaskowany w kominiarce napadł na kwiaciarkę. Otrzymał 20 zł

 

Poprzedni artykułPadł nowy rekord zebranych pieniędzy podczas 31. Finału WOŚP w Zamościu
Następny artykułCentrum Kultury Filmowej “Stylowy” zaprasza na StyLOVE Walentynki w kinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments