Postanowienia noworoczne – czas na pierwsze podsumowanie

0
142

Badania pokazują, że 64 % Polaków rezygnuje z postanowień noworocznych po pierwszym miesiącu, 23% rezygnuje już po upływie pierwszego tygodnia a tylko 9% osób, które stworzyły postanowienia noworoczne realizuje je w ciągu roku.

Postanowienia noworoczne obejmują wszystkie sfery naszego życia, do tych najczęstszych należą: rozpoczęcie diety czy jakiejś aktywności fizycznej, poświęcanie więcej czasu rodzinie, znalezienie nowej pracy. W uproszczeniu postanawiamy, że będziemy zdrowsi i bogatsi. Jedno jest pewne, warto mieć w życiu jakiś plan. Szczególnie jeśli chodzi o finanse, w obecnej sytuacji w kraju. Jak zatem zrealizować cele finansowe? Przytaczamy kilka przykładów.

Na pewno warto zgromadzić kwotę, która da nam poczucie bezpieczeństwa i tu sami musimy zastanowić się jaka to będzie kwota czy 10 tys. zł czy więcej. Gdy już wyznaczymy sobie cel warto pomyśleć jak możemy go zrealizować. Czy wystarczy nam oszczędzanie co miesiąc i odkładanie od pensji czy też konieczna jest dodatkowa praca lub rozkręcenie jakiegoś biznesu.

Innym pomysłem może być chęć uzbierania na wkład własny a co za tym idzie postanowienie wyprowadzenie się od rodziców. To bardzo motywujące i wyniknąć może z tego coś pozytywnego na przykład otworzenie własnej firmy. Gdy mamy już pomysł dalej pójdzie z górki.

Jeśli mówimy o finansach, nie możemy nie wspomnieć o długach, które ma niejeden z nas. Wiele osób ma niezapłacone rachunki, faktury, alimenty i jest wciągniętym na listę dłużników w Krajowym Rejestrze Długów. Zatem w pierwszej kolejności pozbywany się długów, które mają najwyższe oprocentowanie. Dobrym pomysłem jest też prowadzenie kontroli wydatków, można spisywać je na kartce, w ten sposób ustalimy gdzie uciekają nam pieniądze.

Przyszłość dzieci niejednemu z nas spędza sen z powiek. Zwykle w dzieci inwestujemy ogromne pieniądze. Jak zatem zaoszczędzić na przyszłość dzieci? Kupujemy dzieciom ogromne ilości zabawek, które zagracają ich pokoje. Lepiej byłoby kupić w miesiącu jedna zabawkę mniej a pieniądze przeznaczone na jej zakup oszczędzić wpłacając na lokatę.

Jak widzimy cele na nowy rok szczególnie te finansowe są jak najbardziej do zrealizowania i nie trzeba od razu z nich rezygnować. Liczy się wytrwałość i czasami metoda małych kroków, która w skali roku da wymierne korzyści.

Zdjęcie: źródło Pixabay

 

Poprzedni artykułWybudują nowy stadion i szatnie w OSiR Zamość
Następny artykułLV Sesja Rady Miasta Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments