Wybudują nowy stadion i szatnie w OSiR Zamość

0
716

Zamojski OSiR wziął udział w konkursie Fundacji Lotto o nazwie Sportowo-Kulturalnie-Lokalnie. Konkurs promowany był pod hasłem „Wygrywamy zaczyna się od WY” szeroko reklamowanym w mediach przez Roberta Lewandowskiego.

Do konkursu zgłoszono 540 wniosków przez instytucje i organizacje natomiast do finału przeszło 80 projektów, po 5 projektów z każdego województwa ale z województwa lubelskiego byliśmy jedyni” mówi Magdalena Magryta zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Głosującymi na projekty byli wszyscy ci, którzy kupili kupon a przy okazji mogli sami coś wygrać.

W konkursie przyznano nam kwotę 200 tys. zł na rozbudowę kontenerów szatniowo-sanitarnych z szatniami dla piłkarzy, gdyż takich nam brakowało” dodaje dyrektor Magryta.

Sprawę prowadzi Wydział Inwestycji Miasta Zamość, który ogłosił przetarg „Rozbudowa i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boiskach treningowych w OSiR Zamość”. Rozbudowa kontenerów ma być zrealizowana do końca kwietnia 2023 roku.

Budowa kontenerów to nie jedyna inwestycja jaką zaplanował zamojski OSiR. Do końca tego roku powstanie zupełnie nowy stadion a być może inwestycję uda się zrealizować przed sezonem letnim.

Z zamojskiego OSiRu korzystają zarówno szkoły w ramach ćwiczeń ogólnorozwojowych, trenujące kluby sportowe jak i osoby prywatne. Obiekt od dawna wymagał remontu.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, powstał w 1956 roku aby gromadzić środki na finansowanie remontów i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Ta misja kontynuowana jest do dziś, a źródła finansowania pochodzą zarówno ze środków własnych, jak i z funduszy celowych – w przypadku sportu jest to Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którego środkami dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od 1994 trafiło na niego ponad 14,7 mld zł. Wsparciem Totalizatora Sportowego objęte są: infrastruktura sportowa, związki, organizacje i kluby sportowe, a także sportowcy na mocy indywidualnych umów.

Poprzedni artykułRadni Miasta zdecydują czy powstaną dwa nowoczesne budynki mieszkalne w Zamościu
Następny artykułPostanowienia noworoczne – czas na pierwsze podsumowanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments