Gdzie nad morze z dziećmi na Święta Wielkanocne?

0
202

Nadmorskie klimaty kojarzą się głównie z latem i wakacyjnym czasem. Tymczasem niektórzy wolą wyjechać poza sezonem, gdy turystów jest zdecydowanie mniej, a zawartość jodu w powietrzu zwiększa się. Taki odpoczynek można połączyć z oryginalnym spędzaniem Świąt Wielkiej Nocy. Do których miejscowości warto zajrzeć w tym okresie, mając małe dzieci? Podpowiadamy!

Alternatywne rozrywki nad polskim morzem

Święta do doskonała okazja, by spędzić czas z bliskimi i poświęcić więcej uwagi swoim pociechom. Zwłaszcza osoby bardzo zapracowane na co dzień, które nie mogą sobie zbyt często pozwalać na urlop, powinny wykorzystać tę szansę . Wyjeżdżając nad morze w okresie Wielkanocy można połączyć przyjemne z pożytecznym, bo jednocześnie celebruje się świąteczne tradycje w gronie rodzinnym, i zwiedza ciekawe okolice. Wielkanocne zwyczaje takie jak np. malowanie pisanek, święcenie pokarmów czy Śmigus – Dyngus można z powodzeniem przenieść poza miejsce swojego zamieszkania. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby świętować nawet na drugim końcu Polski. Jeśli komuś bardzo zależy także na plażowaniu i zażywaniu morskich kąpieli, może zdecydować się na wyjazd zagraniczny w bardziej egzotyczne rejony, lecz dla polskich rodzin z dziećmi Bałtyk w okresie Wielkiej Nocy również ma bardzo wiele do zaoferowania. Istnieje szereg całorocznych obiektów turystycznych z basenem i strefą spa, gdzie wyśmienicie będą się bawić zarówno maluchy, jak i dorośli.

Miejscowości turystyczne przyjazne najmłodszym 

Wyjeżdżając nad morze z dziećmi, warto pamiętać o tym, że wiosną pogoda bywa naprawdę kapryśna. Choć deszcz, czy silniejsze podmuchy wiatru nie wykluczają spacerów po plaży, bo zawsze można po prostu ubrać się cieplej, to jednak lepiej jechać tam, gdzie dzieciaki nie będą się nudziły podczas niesprzyjającej aury. Wiele ośrodków nad polskim morzem oferuje zabawy z animatorami, którzy w okresie świątecznym mogą zaproponować m.in. wspólne malowanie jajek i przygotowywanie wielkanocnych koszyczków. Ciekawe atrakcje w czasie Wielkanocy czekają na dzieciaki np. w Ustroniach Morskich, gdzie znajduje się aquapark lub w Kołobrzegu, gdzie można odwiedzić niezwykłe miasto Myszy. Miejscem, które uwielbiają pociechy jest także Park Dinozaurów niedaleko Łeby. Wyjeżdżając nad morze w Wielkanoc, lepiej kierować się do większych miejscowości, które dają gwarancję, iż lokalne atrakcje będą dostępne także w dni wolne od pracy, i poza sezonem letnim.

Co jeszcze można robić na wybrzeżu wiosną?

Okres Świąt Wielkanocnych jest idealną porą, jeśli chce się uniknąć tłumów w nadmorskich kurortach. Kiedy przyroda zaczyna budzić się do życia spacery po wydmach czy złocistym piasku nabierają zupełnie innego charakteru. W tym czasie można odwiedzać z dziećmi takie miejscowości, które latem są nadmiernie oblegane przez przyjezdnych, odnajdując w nich ciszę, spokój i efektywny odpoczynek.  W wielu nadmorskich miastach można udać się na latarnię morską. Wiosną można także z powodzeniem zwiedzać ruiny kościółka w Trzęsaczu, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana w Stegnie czy dziewicze zakątki na Wyspie Wolin. Dla dzieciaków oznacza to niezwykłą przygodę i dowód na to, że święta Wielkiej Nocy nad morzem można spędzić zupełnie inaczej niż dotychczas.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/puck  

Poprzedni artykułDo 31 stycznia należy wnieść opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
Następny artykułPartnerzy Zamojskiej Karty Seniora
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments