Co to jest ubezpieczenie na życie i czy warto je posiadać?

0
236

Ubezpieczenie na życie to dość popularny rodzaj ubezpieczenia, które jest oferowane m.in. przez pracodawców w formie benefitu pracowniczego. Wtedy mówimy o grupowym ubezpieczeniu na życie. Warto wiedzieć, że wo fercie towarzystw ubezpieczeniowych są też indywidualne ubezpieczenia na życie. Co musisz o nich wiedzieć, jak dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia i czy w ogóle warto posiadać polisę na życie? Sprawdź w naszym artykule!

Na czym polega ubezpieczenie na zycie?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która zapewnia ochronę finansową Tobie i Twojej rodzinie w przypadku Twojej śmierci. Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie Twoim najbliższym po Twojej śmierci, pomagając im w pokryciu kosztów takich jak wydatki na pogrzeb, spłata kredytu hipotecznego i tym podobne. Może również zapewnić bezpieczeństwo finansowe Twojej rodzinie, pozwalając jej na utrzymanie dotychczasowego stylu życia i pokrycie ewentualnych przyszłych kosztów. Więcej o rodzajach ubezpieczeń na życie przeczytasz tutaj: ubezpieczenia na życie – ranking.

Co obejmują ubezpieczenia na życie?

Polisa na życie jest w stanie objąć różne ryzyka ubezpieczeniowe. Po ich wystąpieniu uzyskasz prawo do otrzymania świadczenia, np. w postaci renty bądź konkretnej sumy pieniężnej. Wśród takich ryzyk może się znaleźć m.in.:

  • wykrycie poważnej choroby,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • wsparcie w przypadku utraty stałego źródła dochodu.

Warto wiedzieć, że to tylko niektóre z podstawowych ryzyk, które są ubezpieczane w ramach tej polisy. Ubezpieczenie na życie może być rozszerzone o znacznie więcej ryzyk dodatkowych. Dlatego tak istotne jest, aby poznać wszystkie warunki ubezpieczenia i jego zakres przed podjęciem decyzji o dołączeniu do ubezpieczenia grupowego bądź przed zakupem indywidualnego ubezpieczenia na życie. Polisa na życie bowiem nie tylko może chronić na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale zapewni też pomoc innych sytuacjach.

Jaki rodzaj ubezpieczenia na życie będzie najlepszy dla mojej rodziny?

Ubezpieczenia na życie charakteryzują się tym, że mogą pełnić różne funkcje, nie tylko ochronną. W ramach polisy na życie możesz też gromadzić kapitał lub inwestować w UFK. Rodzaj ubezpieczenia to nie wszystko. Warto też pamiętać o ubezpieczeniach dodatkowych, dzięki którym stworzysz taki zakres ubezpieczenia, który zapewni Ci i Twojej rodzinie spokój. W Compensie możesz rozszerzyć oferowane umowy ubezpieczenia o wiele ryzyk dodatkowych, które zapewnią Ci kompleksową ochronę – na przykład pobyt w szpitalu, niezdolność do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku czy poważne zachorowanie. Biorąc pod uwagę to, jak szerokie są możliwości rozszerzenia umowy ubezpieczenia, zdecydowanie warto posiadać taką polisę i dostosować ją do swoich potrzeb. Pamiętaj, żeby podjąć najlepszą decyzję, najlepiej skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawi Ci zakres i najważniejsze aspekty wybranej przez Ciebie polisy na życie.

O tym pamiętaj przed zakupem ubezpieczenia!

Decydując się na zakup polisy na życie, weź pod uwagę:

  • jaka jest suma ubezpieczenia,
  • czy jest jednorazowa, roczna, czy comiesięczna składka za polisę i jaka jest jej wysokość;
  • czy ubezpieczenie pełni tylko funkcję ochronną, czy ochronno-inwestycyjną.

Najlepiej, abyś skonsultował swój wybór z agentem ubezpieczeniowym, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, wyjaśni wszelkie niepewności i doradzi w istotnych kwestiach.

A co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Ubezpieczenie zdrowotne w połączeniu z ubezpieczenim na życie to kompleksowa ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich. Prywatna opieka medyczna zapewni Tobie i Twojej rodzinie spokój, ponieważ w każdej sytuacji będziecie mogli liczyć na szybką konsultację z lekarzem, wykonanie badań bez oczekiwania w długich kolejkach. W ramach tego ubezpieczenia Twoja rodzina będzie miała dostęp do szeregu wykwalifikowanych specjalistów i nowoczesnych gabinetów, co dodatkowo zapewni poczucie bezpieczeństwa i odpowiednio pozwoli zaadresować każdy problem zdrowotny występujący w Twojej rodzinie.

Łącząc polisę na życie z ubezpieczeniem zdrowotnym, zyskujesz kompleksową ochronę dla siebie i swoich bliskich, dlatego jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać.

Gdzie mogę zakupić obydwa ubezpieczenia?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z ubezpieczeń, czy to na życie czy ubezpieczenia zdrowotnego, najlepiej, abyś skontaktował się z agentem ubezpieczeniowym Compensy. Na stronie internetowej znajdziesz intuicyjną wyszukiwarkę agentów i placówek Compensy i umówisz się z agentem ubezpieczeniowym w Twojej okolicy. Jego wsparcie, wiedza i doświadczenie pozwoli Ci dobrać taki zakres polisy ubezpieczeniowej, którego najbardziej potrzebujesz. Pamiętaj, żeby zapytać go o najważniejsze dla Ciebie kwestie i rozszerzyć zakres o takie ubezpieczenia dodatkowe, dzięki którym Ty i Twoja rodzina będziecie spać spokojnie.

Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie to doskonała forma zabezpieczenia na wypadek śmierci, niezdolności do pracy czy innych nieszczęśliwych zdarzeń.

Zobacz więcej na www.compensa.pl

 

Poprzedni artykułPublikujemy aktualne pracy z Urzędu Pracy w Zamościu. Stan na 23 stycznia 2023
Następny artykułCzym “gapowicze” tłumaczą jazdę bez ważnego biletu?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments