Latające garaże na Zamoyskiego. Publikujemy zdjęcia

0
9070

18 stycznia br., w Zamościu przy ul. Zamoyskiego w wyniku  silnego podmuchu wiatru uszkodzeniu i przesunięciu na dalszą odległość uległ ciąg 19 blaszanych garaży połączonych ze sobą. Uszkodzone zostały także zaparkowane samochody. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po dojeździe strażacy stwierdzili, że część garaży znajdowała się na torach kolejowych blokując przejazd, co spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów. W pobliskim rowie znajdował się przewrócony samochód osobowy, a pięć kolejnych aut (znajdujących się w garażach została w niewielkim stopniu uszkodzona (zarysowania, uszkodzone powłoki lakiernicze i części karoserii). Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a przy pomocy wciągarki usunięto wraki garaży z torowiska.

Wstępnie straty oszacowano na kwotę ok. 150 tys. zł. Istotne znaczenie w zdarzeniu miała konstrukcja garaży oraz brak ich zamocowania do podłoża. W działaniach trwających niewiele ponad 1,5 godz. wzięło udział 1 zastęp z JRG Zamość oraz OSP Czołki i OSP Mokre.

      Źródło: oficer prasowy, KM PSP w Zamościu,  bryg. Andrzej Szozda

 

Poprzedni artykułRodzice zabierają swoje dzieci ze szkół.
Następny artykułPotrącił 81-latka na pasach. Dlaczego? Bo go nie zauważył.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments