Dzień Babci i Dzień Dziadka.

0
194

Jutro i pojutrze obchodzić będziemy święto naszych ukochanych babć i dziadków. W tych dniach składamy te najważniejsze życzenia, przede wszystkim dużo zdrowia. Jeszcze niedawno babcia kojarzona była głównie z dzierganiem na drutach i pieczeniem chleba, dziadek zaś z czytaniem gazety w fotelu i oglądaniem telewizji. Dziś dziadkowie kochają nas tak samo jak kiedyś jednak z wizerunku jaki pamiętamy jeszcze sprzed kilku lat niewiele pozostało. Seniorom często trudno nadążyć za szybko zmieniającym się światem ale coraz lepiej radzą sobie z obsługą komputera czy smartfona. Całkiem nieźle dostosowują się do wszechogarniającej nas cyfryzacji świata. Aktywnie uprawiają sporty, chodzą na basen czy do kina. Uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Możemy uczyć się od nich wytrwałości i uporu w dążeniu do obranego celu.

Dzień Babci po raz pierwszy obchodziliśmy w 1964 roku, pomysł utworzenia takiego święta pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie”. Dzień Dziadka przeniesiony został do Polski prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX. wieku.

Na Muzealny Dzień Babci i Dziadka zaprasza Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. W niedzielę 22 stycznia 2023 r. o godz. 14:00 , z okazji Dnia Babci i Dziadka „Arsenał” zaprasza dzieci w asyście swoich Dziadków na wyjątkowe spotkanie przy nowej czasowej wystawie „Za Polskę i sprawiedliwość społeczną…”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej, w uznaniu jej wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej. Na zajęciach poznacie bliżej epokę w której dorastała młoda Aleksandra. Gość specjalny spotkania – Dominika Lipska ze Stowarzyszenia Turystyka z Pasją przybliży nam modę jaka wtedy obowiązywała.

Koszt zajęć: 10 zł. od uczestnika (dzieci), Dziadkowie bezpłatnie. Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłosić pod nr. tel. 606 845 759 w godzinach 8:00-16:00 lub mailowo na adres: [email protected]

 

 

Poprzedni artykułPotrącił 81-latka na pasach. Dlaczego? Bo go nie zauważył.
Następny artykułRoztoczański Park Narodowy wybuduje ścieżkę w koronach drzew.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments