Roztoczański Park Narodowy wybuduje ścieżkę w koronach drzew.

0
1617

Roztocze to region słynący z turystyki. Poszczycić możemy się czystym powietrzem, co za tym idzie odwiedzają nas turyści z największych aglomeracji miejskich. Z uwagi na to, że turyści dziś są coraz bardziej wymagający naprzeciw ich oczekiwaniom postanowił wyjść Roztoczański Park Narodowy i wybudować obiekt edukacyjno- muzealny, ścieżkę w koronach drzew oraz wieżę widokową.

„Rozpisaliśmy konkurs na wykonanie w Zwierzyńcu obiektu edukacyjno- muzealnego z salą typu kinowego do oglądania filmów ale także prowadzenia konferencji oraz użytkową piwnicą do zadań edukacyjnych. Z tego obiektu wychodzić będzie ścieżka w koronach drzew do stawów Echo, z której widać będzie Kościółek na Wodzie i Browar” mówi Tadeusz Grabowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Wartość inwestycji oszacowano na 43 mln zł. Finansowana będzie z Funduszy Europejskich i środków własnych. Pamietać należy że ścieżka nie może pomniejszyć walorów widokowych parku. Roztoczański Park Narodowy nakreślił jedynie wizję jak ma wyglądać konstrukcja licząc tym samym na to, że wpłynie co najmniej kilka propozycji tejże struktury.

„Na ścianie lasu w Panasówce powstanie wieża widokowa ukazująca pejzaż miejsc takich jak Łyse Byki czy Żelebsko oraz ukazująca piękno doliny Wieprz” dodaje Tadeusz Grabowski.

Zwierzyniec i okolice to wyjątkowo urokliwe miejsca a przystępujący do konkursu muszą mieć na uwadze to aby je uwydatnić. Szacuje się że budowa potrwa najbliższe 5 lat. Fragmenty obiektu będą przystosowane również dla osób z niepełnosprawnościami.

Fot. Pixabay

forest ge85fdefe9 1920 Roztoczański Park Narodowy wybuduje ścieżkę w koronach drzew.

Poprzedni artykułDzień Babci i Dzień Dziadka.
Następny artykułTrwa Zamojska Wystawa Gołębi. Publikujemy dużo zdjęć
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments