Nie tylko seniorzy oszukiwani są w internecie

0
347

OSZUKANY 21-LATEK PODCZAS ZAKUPÓW W INTERNECIE

Mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn postanowił zakupić wiertarkę stołową. Ofertę znalazł na jednej ze stron internetowych, ponieważ wydawała się być korzystna mężczyzna bez sprawdzenia informacji na temat sklepu, z którego przedmiot chciał kupić złożył zamówienie podając dane do wysyłki i adres e-mail oraz przelał kwotę 920 zł na wskazane konto. Wiertarka zgodnie z zawarta umowa miała być dostarczona w ciagu 5 dni, jednak tak się nie stało. Pokrzywdzony próbował nawiązać kontakt ze sklepem aby wyjaśnić sprawę na wszelkie możliwe sposoby. Telefonował, pisał maile ale żadna próba kontaktu nie powiodła się. Mężczyzna rozpoczął poszukiwanie informacji na temat sklepu, wtedy okazało się, że są inni kupujący, którzy również stracili swoje pieniądze, a właściciel sklepu jest zwyczajnym oszustem.

Pokrzywdzonemu przysługuje również roszczenie na drodze cywilno prawnej o zwrot zapłaconej kwoty lub jeśli oszukanemu bardzo zależy na towarze i zna dane sprzedającego wystąpienie o dostarczenie produktu. Poza tym jeśli umowę zawierają dwie osoby prywatne nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w ciagu 14 dni bez podania przyczyny-informuje Katarzyna Mazur, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Zanim zrobimy zakupy w sklepie internetowym, co obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych form transakcji sprawdźmy opinie na temat sklepu. Na uczciwość sprzedawcy wskazuje możliwość odbioru osobistego czy zapłaty za towar przy odbiorze.

Źródło : KMP Zamość

Anna Smoląg

Poprzedni artykułZatrzymany za przekroczenie prędkości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5
Następny artykułRatusz poszukuje do pracy stażystów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments