Zatrzymany za przekroczenie prędkości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5

0
3580

Zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej z powodu nadmiernej prędkości kierujący Jeepem miał zatrzymane uprawnienia i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 47 latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W czasie wczorajszego patrolu dróg naszego powiatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Jeep. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, kierujący przekroczył ją w obszarze zabudowanym o 24 km/h.

Jeepem kierował 47-latek z powiatu wągrowieckiego. Był trzeźwy. W czasie sprawdzania w policyjnych bazach informatycznych wyszło na jaw, że 47-latek ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami oraz orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione wykroczenie drogowe dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości 47-latek otrzymał mandat i punkty karne. Natomiast za popełnione przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułTurcy wybudują ekspresówkę. Odcinek drogi S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski ma wyłonionego wykonawcę
Następny artykułNie tylko seniorzy oszukiwani są w internecie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments