Tym razem nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą.

0
584
fot. policja.gov.pl

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 48-latek, który wczoraj mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu jechał Volkswagenem przez Bełżec. Mężczyzna poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. 48-latek zwrócił na siebie uwagę stylem jazdy, ponieważ nie trzymał właściwego toru jazdy.

Wczoraj przed godziną 14 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przez miejscowości Bełżec jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący Passatem, który nie trzyma pasa ruchu.

Skierowani na miejsce policjanci, zauważyli typowany pojazd na parkingu. W niedalekiej odległości od niego znajdował się także 48-latek, który miał kierować Volkswagenem chwilę wcześniej. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i jak się okazało, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został poddany również badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu, które wykaże jakie stężenie alkoholu miał podczas jazdy.

48-latek z gminy Jarczów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy o reagowanie na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Źródło: KLMP Tomaszów Lubelski młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

Poprzedni artykułKolejne potrącenie na przejściu dla pieszych
Następny artykuł78-latek “wszedł do gry” na internetowej giełdzie i stracił prawie 20 000 złotych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments