Kurs operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

0
245

Specjaliści Oświata Lingwista z Lublina przygotowali w swojej ofercie profesjonalne kursy zawodowe. Wśród nich znajduje się także kurs operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Prowadzone przez placówkę szkolenia są zgodne z wytycznymi MEN, a absolwenci zdobywają uprawnienia respektowane w całej Europie. Ponadto Oświata Lingwista posiada uznanie TÜV Rheinland Polska. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursu zawodowego w Lublinie.

Jak wygląda kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w Oświata Lingwista?

Kursy zawodowe przygotowane przez Oświata Lingwista spełniają wszystkie wymagania stawiane przez ministerstwo w zakresie kształcenia zawodowego. Szkolenie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC trwa 60 godzin dydaktycznych, które podzielono na 10 modułów. Program kursu ma stopniowo przygotowywać kandydata do bezpiecznego i umiejętnego wykorzystywania obrabiarek sterowanych numerycznie w codziennej pracy, a także pozwolić mu nabyć niezbędnej wiedzy technicznej. Podczas szkolenia kandydaci zapoznają się z podstawowymi systemami do programowania maszyn, a także wdrażają zdobyte umiejętności w praktyce. Ostatnim etapem jest samodzielne wykonanie wybranego elementu na specjalistycznej maszynie produkcyjnej. Zdanie egzaminu z pozytywnym wynikiem potwierdza zakres nabytych umiejętności.

Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z takimi maszynami jak:

  • obrabiarki;
  • frezarki;
  • tokarki.

Dotyczy to m.in. skrawania i obrabiania elementów w maszynach CNC, a także przepisów związanych z BHP i PPOŻ, które bezwzględnie należy znać i przestrzegać na stanowisku pracy. Musi o tym pamiętać każdy operator CNC.

Dla kogo jest ta oferta?

Oferta skierowana jest do osób, które mają ukończony 18. rok życia i posiadają minimum wykształcenie podstawowe. Wysoka jakość merytoryki kursu sprawia, że korzystają z niego zarówno osoby z doświadczeniem zawodowym, chcące przebranżowić się, jak i szukające satysfakcjonującej pracy w sektorze produkcyjnym. Na ten kurs zawodowy z powodzeniem mogą zapisać się również osoby, które nie mają żadnego doświadczenia i wiedzy związanej z obróbką skrawaniem na maszynach CNC.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Kurs CNC ma przygotować kandydata do pracy jako operator maszyn CNC. Specjaliści tego typu z powodzeniem znajdują zatrudnienie w wielu gałęziach gospodarki, w tym przede wszystkim w obsłudze profesjonalnych maszyn produkcyjnych. Zapotrzebowanie na umiejętności odpowiedniego operowania obrabiarkami typu CNC występuje nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Oświata Lingwista posiada uznanie TÜV Rheinland Polska, co potwierdza najwyższą jakość prowadzonych szkoleń w tym zakresie. Zatrudnienie można znaleźć w firmach produkcyjnych z wielu sektorów, gdzie stawia się na powtarzalność procesu i jego efektywność. Polacy bardzo często znajdują zatrudnienie w polskich przedsiębiorstwach, jak i w firmach zagranicznych, np. w skandynawskich stoczniach jachtowych.

Zapraszamy do zapisów

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą kursów zawodowych dostępną w Oświata Lingwista. Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC odbywa się stacjonarnie w Lublinie. Więcej informacji dot. możliwości zapisu na szkolenie, a także niezbędnych formalności, uzyskasz w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem szkoły. Zachęcamy do skorzystania z oferty Oświata Lingwista.

Poprzedni artykułZasada działania systemów wentylacyjnych firmy Klimor
Następny artykułPolicjantka po służbie ujęła nietrzeźwą 68 – latke
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments