Zasada działania systemów wentylacyjnych firmy Klimor

0
106

Klimor to znana na globalnym rynku z produkcji nowoczesnych specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych polska firma. Marka produkuje innowacyjne urządzenia z najwyższej półki. Firma ma niezwykle zindywidualizowane podejście do każdego konsumenta. Podstawą wszystkich systemów wentylacyjnych oferowanych przez to przedsiębiorstwo jest dostosowany do potrzeb klienta projekt w celu jego stworzenia, jest wykorzystywany program o nazwie Klimor Air Designer. Dzięki temu systemy klimatyzacyjne Klimor mogą być dowolnie skonfigurowane do dowolnej przestrzeni.

Systemy wentylacyjne Klimor – co je wyróżnia i gdzie są wykorzystywane?

Firma Klimor stale w odpowiedzi na potrzeby swoich konsumentów wprowadza coraz to nowe innowacyjne udogodnienia, za które odpowiedzialny jest dział badań i rozwoju, w którym pracują wykwalifikowani inżynierowie. Klimatyzacja przemysłowa Klimor mają niezwykle różnorodne zastosowanie w zależności od wybranego przez klienta modelu. Poszczególne systemy wentylacyjne mogą różnić się w szczególności wielkością, typem posadowienia, konstrukcją, a także wyposażeniem. Produkty te mogą z powodzeniem wykorzystywać na blokach operacyjnych, salach szpitalnych, a także laboratoriach, czy w pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie szczególnie wymagane jest utrzymanie powietrza na określonym poziomie czystości, czyli w szczególności w branży farmaceutycznej, czy zajmującej się produkcją urządzeń elektronicznych.

Systemy wentylacyjne Klimor – w jaki sposób działają?

Aby wyjaśnić sposób działania systemów wentylacyjnych oferowanych przez tego przodującego producenta, najprościej jest omówić najistotniejsze elementy, które wchodzą w ich skład. Są to:- Nawiewniki z wypływem laminarnym – czyli komponenty, które są odpowiedzialne za zadanie dostarczenie, jak najczystszego powietrza, w miejscach, gdzie wymagane są sterylne warunki. Zawierają one specjalne filtry HEPA, dzięki którym możliwe jest perfekcyjne oczyszczenie. W tym wypadku powietrze na początku trafia do kolektora wlotowego, po czym jest rozprzestrzeniane po całym urządzeniu. Wypłynięcie go, gdy jest ono już odświeżone i spełniające najbardziej restrykcyjne warunki restrykcyjne, jest uwarunkowanego przez ciśnienie generowane przez filtry, a także laminaryzator.- Nawiewniki z filtrem absolutnym – charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności, który jest uwarunkowany przede wszystkim obecnością filtrów absolutnych HEPA klasy H13. W tym wypadku płaszczyznę wpływu może stanowić nawiewną kratką wentylacyjną G1 warunkująca nawiew poziomy, anemostat nawiewny czterostronny, a także perforowany, które zapewniają nawiew sufitowy w niskim pomieszczeniach, jak również anemostat wirowy z regulowanymi kierownicami powietrza oraz wirowy, które gwarantują intensywny, a jednocześnie niegenerujący przeciągu nawiew wirowy. Również w tym wypadku ich ocynkowana, blaszana obudowa zawiera kroćce służące do pomiaru ciśnienia, czy poziomu aerozolu.- Nawiewniki i wywiewniki typu DWB – które przeznaczone są do zastosowania ich we wlocie oraz wylocie całej instalacji. Istnieje ich kilka różnych rodzajów, które różnią się przede wszystkim sposobem, w jaki zachodzi w nich zarówno wywiew, jak i nawiew. Tam, gdzie potrzebne jest szybka regulacja temperatury, można z powodzeniem wykorzystać modele S1, S2, czy S3. Z kolei w miejscach o wyższej wysokości, która może sięgać nawet 10 metrów, najlepszym rozwiązaniem jest model SLR1, charakteryzujący się wysokim stopniem indukcji.

Poprzedni artykułZamość: 34-latek utonął w rowie melioracyjnym?
Następny artykułKurs operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments