Policjantka po służbie ujęła nietrzeźwą 68 – latke

0
870

Policjantka z zamojskiej komendy w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwą kierującą. 68-latka kierując Peugeotem w organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem w sobotę na ulicy Śląskiej w Zamościu. Będąca w czasie wolnym od służby policjantka z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej Peugeotem. Informując dyżurnego o zdarzeniu policjantka powiedziała, że jechała swoim autem od Szczebrzeszyna w kierunku centrum miasta. Przed nią poruszała się kierująca peugeotem, która nie trzymała równego toru jazdy i co pewien czas zjeżdżała na teren prowadzonych na ulicy Szczebrzeskiej robót budowlanych. Niepewny styl jazdy kierującej wydał się policjantce podejrzany. Przypuszczając, że kobieta jest nietrzeźwa na ulicy Śląskiej postanowiła ją zatrzymać. Kiedy podeszła do kobiety wyczuła od niej woń alkoholu, natychmiast uniemożliwiła kierującej dalszą jazdę i powiadomiła oficera dyżurnego Policji.

Natychmiast dyżurny skierował tam policyjny patrol. Okazało się, że peugeotem kierowała 68-letnia mieszkanka gminy Zamość. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miała blisko 1,5 promila alkoholu. Kobieta od razu straciła prawo jazdy.

68-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz sądowy prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjantka mając świadomość, że nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu czując współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze, zareagowała. O podobną reakcję apelujemy do wszystkich. Widząc jak pijana osoba wsiada za kierownice pojazdu lub też widząc niepewny styl jazdy innego kierowcy nie zwlekajmy i alarmujmy służby. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułKurs operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
Następny artykułZatruł się tlenkiem węgla
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments