Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

0
2714
GAIA

30 letnia mieszkanka gminy Tyszowce zdecydowała się kierować Volkswagenem mając w organizmie ponad 2 promile. Podróżując DK 17 w Łabuńkach Pierwszych na odcinku remontowanej drogi, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy, uderzyła w tył Volkswagena Touran, a ten uderzył w Opla. Po zderzeniu pojazdów do szpitala trafiły kierujące Volkswagenami oraz nastoletnia pasażerka jednego z nich. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. 30 latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych doszło późnym wieczorem w sobotę w Łabuńkach Pierwszych na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 17. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Volkswagenem Passatem jechała w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Nie zachowując bezpiecznej odległości uderzyła w tył Volkswagena Touran, którego kierująca zatrzymała się oczekując na zmianę świateł i możliwość dalszej jazdy. Następnie po uderzeniu Touran przesunął się uderzając w znajdującego się przed nim opla.

Pomocy medycznej potrzebowały trzy osoby. Załogi karetek pogotowia do szpitala przewiozły kierującą Passatem 30-letnią mieszkankę gminy Tyszowce, 41-letnią mieszkankę gminy Łabunie, która kierowała drugim volkswagenem oraz przewożoną przez nią 15-letnia pasażerkę. Po badaniach kobiety i nastolatka wróciły do domu, okazało się, że z kolizji wyszły jedynie z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 30-latka w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Trzeźwi byli natomiast 41-latka oraz siedzący za kierownicą opla 59-latek z Zamościa.

30-latce policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, natomiast jej pojazd został odholowany. Mundurowi ustalają szczegóły kolizji. 30-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat wiezienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Zamość: aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 212089 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

361 212087 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia) 361 212086 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments