Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

0
2728

30 letnia mieszkanka gminy Tyszowce zdecydowała się kierować Volkswagenem mając w organizmie ponad 2 promile. Podróżując DK 17 w Łabuńkach Pierwszych na odcinku remontowanej drogi, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy, uderzyła w tył Volkswagena Touran, a ten uderzył w Opla. Po zderzeniu pojazdów do szpitala trafiły kierujące Volkswagenami oraz nastoletnia pasażerka jednego z nich. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. 30 latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych doszło późnym wieczorem w sobotę w Łabuńkach Pierwszych na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 17. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Volkswagenem Passatem jechała w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Nie zachowując bezpiecznej odległości uderzyła w tył Volkswagena Touran, którego kierująca zatrzymała się oczekując na zmianę świateł i możliwość dalszej jazdy. Następnie po uderzeniu Touran przesunął się uderzając w znajdującego się przed nim opla.

Pomocy medycznej potrzebowały trzy osoby. Załogi karetek pogotowia do szpitala przewiozły kierującą Passatem 30-letnią mieszkankę gminy Tyszowce, 41-letnią mieszkankę gminy Łabunie, która kierowała drugim volkswagenem oraz przewożoną przez nią 15-letnia pasażerkę. Po badaniach kobiety i nastolatka wróciły do domu, okazało się, że z kolizji wyszły jedynie z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 30-latka w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Trzeźwi byli natomiast 41-latka oraz siedzący za kierownicą opla 59-latek z Zamościa.

30-latce policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, natomiast jej pojazd został odholowany. Mundurowi ustalają szczegóły kolizji. 30-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat wiezienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Zamość: aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 212089 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

361 212087 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia) 361 212086 Kolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)

 

Poprzedni artykułDachowanie luksusowego mercedesa
Następny artykułZa moment wielki kret zablokuje S17! Publikujemy zdjęcia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments