Za moment wielki kret zablokuje S17! Publikujemy zdjęcia

3
7440

W  dniach 21-23.11.2022 r.  Trasą S17 przejeżdzają pojazdy nienormatywne. Możecie się spodziewać dużych  utrudnień na trasie: wjazd S17 – węzeł Ryki Północ – S17 – węzeł Kurów Zachód – S12/S17- węzeł Lublin Sławinek – S19 – węzeł Kraśnik Północ – S19 – węzeł Lasy Janowskie. Transport będzie się odbywał w godzinach 22:00-6:00.

Cały transport składa się z czternastu zestawów transportowych podzielonych na trzy konwoje. Do przewozu największych elementów wykorzystywane są zestawy o bezprecedensowych wymiarach – szerokość 9 m, długość 74 m i waga ok. 260 ton, co łącznie z ładunkiem wynosi 500 ton. Składają się z ciągnika balastowego ciągnącego zestaw, dwóch wielkich platform i drugiego ciągnika balastowego – pchającego, który zamyka zestaw. Pozostałe transporty (składające się z jednego ciągnika i platformy) są szerokości od 6 do 8 m i długości 35-40 m.

W związku z przejazdem pojazdów nienormatywnych może dojść do spowolnienia lub wstrzymania ruchu.

Szczegóły poniżej

Dzisiaj 21 listopada (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka (wok. mazowieckie), na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego.

Spodziewane utrudnienia
Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S17 na jezdni w kierunku Lublina, mogą pojawić się utrudnienia.

W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Około godziny 23:30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP Niwa Babicka.

Zachowaj ostrożność!
Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu.

Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz lokalne wsparcie Policji.

Poniżej nasza fotorelacja z godziny 21.00 z MOP Wola Korycka

 

 

Poprzedni artykułKolejna nietrzeźwa kobieta za kierownicą (zdjęcia)
Następny artykułTapeta na ścianę w salonie – jaką wybrać?
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
echhh

to chyba nie jest koło Zamoscia? wiec mnie nie interesuje

kamil
Reply to  echhh

ale kurwa może kogoś interesuje kto wiecej jeździ, a to ze ciebie nie interesuej to huj do tego