Wieczór Pieśni Patriotycznych

0
412

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu w wyjątkowy sposób uczciła święto odzyskania niepodległości

W dniu 10 listopada odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych. Uczniowie, rodzice, nauczyciele wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Licznie zebranych gości powitał dyrektor szkoły Jerzy Kolano :

„Wieczór Pieśni patriotycznych miał być pomysłem z ogniskiem. Obchody Święta Niepodległości to bardzo ważna data,  11 listopada 1918 po 123 latach niewoli, gdzie Polski nie było na mapie Europy, na mapie świata – pojawia się znowu,  odradza się Polska”.

Wieczór pieśni patriotycznych uświetniły występy młodych artystów : szkolnego chóru, uczennicy Amelii Skóry oraz Zuzanny Zięby- uczestniczki programu The Voice Kids  w 2021 roku. Wspólne śpiewano pieśni patriotyczne m.in. Legiony, My Pierwsza Brygada, Szara Piechota czy O mój Rozmarynie. Na zakończenie uroczyście odśpiewano Hymn Polski.

Spotkanie było symbolicznym przypomnieniem jak ważna jest wolność,  Ojczyzna i wspólna troska o nią.  Ważne jest, aby najmłodsi uczniowie pamiętali, że wolność nie jest dana na zawsze, trzeba o nią dbać i ją pielęgnować.

Po uroczystości na gości czekał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Ze względu na pogodę wieczór odbył się na hali sportowej szkoły, ale mimo to nie zabrakło pysznych pieczonych kiełbasek (mimo braku warunków na ognisko).

Jest to ciekawa inicjatywa świętowania i upamiętniania tego wyjątkowego dnia zarówno dla uczniów jak i rodziców.

 

Poprzedni artykułZamość: Brawurowa ucieczka kierowcy Suzuki
Następny artykuł63-latka z 2 promilami, uderzyła w barierę energochłonną. 60000 mandat i 15 lat zakazu kierowania pojazdami, to kara która jej grozi.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments