Zamość: Brawurowa ucieczka kierowcy Suzuki

0
1167

Policjanci zatrzymali kierującego suzuki, który ulicami Zamościa próbował uciekać przed policyjną kontrolą. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna poza tym, że był nietrzeźwy posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Siedzący za kierownicą suzuki 27-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Dzisiejszej nocy policjanci z zamojskiego ruchu drogowego patrolując ulice naszego miasta zauważyli wyjeżdżającego ze stacji paliw kierującego suzuki. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna widząc policjantów wydających polecenie do zatrzymania się nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Zamościa.

Policjanci ruszyli w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący suzuki nie reagował, uciekał przed policjantami łamiąc przepisy ruchu drogowego. Wyjeżdżając z ulicy Granicznej na ulicę Lubelską zignorował znak obowiązkowego skrętu w prawo lub w lewo i pojechał prosto, następnie wjechał na teren stacji paliw. Tam został zatrzymany przez policjantów.

Kierującym suzuki okazał się 27-latek z Zamościa. Wykonane przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna posiadał również czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce poniesie konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Podobny wymiar kary grozi za niestosowanie się do sądowych orzeczeń. Przestępstwem jest również kierowanie w stanie nietrzeźwości, tutaj kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. 27-latek odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments