Ponowne niepowodzenie radnego Zagdańskiego

0
508
Dariusz Zagdański/fot. archiwum NKZ

Na sesji Rady Miasta Zamość w sierpniu 2021r. prezydium Rady Miasta “uszczupliło się” jednoczasowo o dwóch wiceprzewodniczących.

Radni zagłosowali wówczas za odwołaniem radnego Dariusza Zagdańskiego, argumentując,  „nie wykazuje chęci współpracy z prezydium Rady Miasta poprzez wcześniejsze uzgadnianie wątpliwości i wniosków, lecz czyni to dopiero w trakcie sesji, co prowadzi do jej niepotrzebnego wydłużania”. Ponadto „jako jedyny radny Rady Miasta Zamość utrudnia mieszkańcom kontakt ze sobą, poprzez nie ujawnianie danych kontaktowych w postaci numeru telefonu i adresu email. Podczas, gdy dane te dotyczące pozostałych radnych, ujawnione są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Radni chceli podczas tej samej sesji również odwołania wiceprzewodniczącego Piotra Małysza. Ten jednak, nie czekając na wyniki głosowania nad wnioskiem, ogłosił, że rezygnuje z mandatu radnego.

Radny Dariusz Zagdański zaskarżył decyzję Rady Miasta do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie za pośrednictwem RM. Wskazywał w skardze nieprawidłowości po stronie Rady Miasta, dotyczące m.in. faktu, że sam brał udział w głosowaniu o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego, oraz że nie sporządzono decyzji komisji stałych RM, w sprawie pozbawienia go funkcji. WSA w kwietniu 2022r. odrzucił skargę Dariusza Zagdańskiego ze względu na uchybienia formalne. Radny, nie dając za wygraną złożył skargę ponownie, czym nie zaskarbił sobie sympatii kolegów rajców (nie pierwszy raz), ponieważ byli zmuszeni zebrać się na sesję w czasie wakacji.

WSA wydał orzeczenie z dniem 3 listopada oddalające ponownie skargę. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Poprzedni artykuł12-latek zamknął matkę w domu, zabrał kluczyki i udał się na przejażdżkę z siostrą
Następny artykułPożar domu jednorodzinnego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments