Zamość wyróżniony za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków.

1
150

Zamość wśród trzech najbezpieczniejszych miast powiatowych w Polsce w 2021 roku!

Miasto Zamość zostało wytypowane jako druga miejska jednostka administracyjna, na terenie której w 2021 roku odnotowano w kolejności – najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków.
W „medalowej trójce” znalazły się również Przemyśl (I miejsce) oraz Chorzów (miejsce III). Ten zaszczytny tytuł został przyznany na podstawie danych dotyczących wypadków oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWIK).

Nagrodę przyznała Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP, w ramach ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze”, we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
W imieniu Prezydenta Miasta Zamość nagrodę odebrał dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu – Marcin Nowak oraz I zastępca Komendanta Miejskiego Policji – młodszy inspektor Tomasz Halinowski podczas uroczystej gali IV Ogólnopolskiego Konwentu pt.:

„Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który miał miejsce w dniach 27-28 października 2022 roku w Warszawie.

1667223383671 Zamość wyróżniony za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków. media1 Zamość wyróżniony za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków. media2 Zamość wyróżniony za najniższą liczbę zabitych, liczbę rannych i liczbę wypadków.

Poprzedni artykułZamość w programie preferencyjnej sprzedaży węgla
Następny artykułKoła rowerowe – czym charakteryzują się profesjonalne koła szosowe oraz górskie?
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
safsg

Przejście dla pieszych przy kościele św. Krzyża zostało zlikwidowane i przesudnięto je w kierunku Agory. Duża zmiana, która wywoła ogromne zamieszanie i wypadki. O zmianie nie ma żadnej informacji, a szkoda bo przejście przy kościele było “od zawsze”.